Krvarenje posle poroda

Silajn

Postovani, porodila sam se 26.10.2014. godine, dakle pre 11 tjedana.
Porodjaj je bio prirodan, drugi po redu, beba mala 2930g, bez epiziotomije. Zbog nesto malo povisenog bebinog CRP-a ostali smo 6 dana u porodilistu i za to vreme moje krvarenje je bilo minimalno.
Kad sam dosla kuci, gde imam starije dete i puno kucnih obaveza, krvarenje se pojacalo, ali nijedan dan nije bilo obilno, nije lilo. Medjutim, krvarenje do danas nije stalo, smanjilo se poprilicno u jednom periodu, ali sad opet se pojacava u smislu da je na nivou prljanja vesa, ali sad se ponovo javila sveza, crvena krv.
Pre dve-tri nedelje sam bila kod moje dr i ona me je brzinski pregledala ultrazvukom i rekla da se materica savrseno skupila i da ne brinem te da dodjem da me pregleda kad krvarenje prestane.
Planiram otici kod drugog doktora, ali bih Vas pitala koliko je hitno, sta Vi mislite o cemu se tu radi i koje pretrage preporucujete.
Unapred hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili kod svog ginekologa ne trebate sumnjati. Vjerovatno je posljedica dojenja.