Krvarenje pri odnosu

SekaG

MOLIM VAS ZA POMOC!Imam 23 godine i tek sam stupila u sexualni odnos.Prvi je bio bolan i krvarila sam.Medjutim,vec cetvrti put imam odnos,nije vise bolan ali ja pri svakom odnosu krvarim.Poslije nemam krvav iscjedak,to traje samo pri penetraciji!Kod ginekolaga sam zakazana tek za 15 dana!Molim vas,je li to normalna pojava?Sta bi mogao biti uzrok ovome?
Hvala...

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
prilikom prvog odnosa dolazi do raskidanja djevičnjaka (himena). Ponekad to raskidanje nije potpuno nego je potrebno više "pokušaja" da bi se ostvarilo u potpunosti. To je potpuno prolazna i neopasna pojava, a kako u Vašem slučaju mislim da je o tome riječ, mislim da Vas mogu umiriti.

seka7

Imam 23 godine i ovaj mjesec mi je menstruacija bila oskudnija nego inače ali je duže trajala. Međutim, od tada svaki put kad sam imala odnos, poslije toga sam krvarila(smeđi icjedak). Danas mi je već 13 dan ciklusa i opet mi se dogodila ista stvar. Bila sam kod ginekologa prije 6 mjeseci, napravila sam sve pretrage( ultrazvuk, PAPA test),sve je bilo u redu. Zanima me dali se trebam posjetiti ginekologa, dali imam razloga da se brinem? Unaprijed zahvaljujem

zoja

Pozdrav!
U vaginalnom brisu mi je prisutna Candida alb. i Streptococus agalactiae, kao terapija propisan antibiotik Zinnat 250 mg na 12h kroz 5 dana i Fluconazol 150 mg dve kapsule po jedna sedmichno.
Pitanje je treba li moj suprug takodje koristiti terapiju ili ne??
Pitala sam i recheno mi je da ne treba piti nishta jer su mushkarci navodno zashticheni kiselinom iz prostate ?????
Da li je zaista tako?
HVALA

jovana

imam 18 god. i imala sam vezu od dve godine,sa tim deckom sam izgubila nevinost,ali nisam krvarila. raskinuli smo pre 9 meseci i od tada nisam imala odnose.
sada imam novog decka sa kojim sam duze vreme i spavali smo pre 2 dana..ovoga puta sam krvarila i to dosta...krvarenje mi jos uvek traje..
da li je to nesto ozbiljno??? molim vas mi pomozite.... sad

hvala u napred!!! happy

zabrinuta_123

Postovani,22.02. sam imala zadnju menstruacija(ostale 25.01 i 28.12.),a 01.03.doslo je do trljanja spolnih organa,ali on nije ejakulirao nikako,a tad mi je po kalendaru bio prvi plodni dan.Zatim smo 09.03. imali prvi spolni odnos,ja sam bila nevina,ali nije doslo do krvarenja,tj ne znam da li je pukao himen,i nije doslo do ejakulacije.Uvece sam primijetila krvarenje slabo-rozikasto,i to je bilo i sutradan,tj danas,strasno me boli kad mokrim,i sad je to zuckasta boja,stalno imam potrebu da mokrim.Danas mi je cijeli dan bila muka.Molim vas za pomoc,da li su to trudnoce ili neke upale? Izvinjavam se na ovako dugoj poruci,ali nigdje nisam nasla nista slicno mojoj situaciji.Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o upali mjehura. Javite se obiteljskom liječniku.

majamaja9

Postovani ! Nemam redovne odnose ,u proseku 1 mesecno ili nekada i vise,ali uvek nakon odnosa malo krvarim.nekada nakon 1,2 sati nekada desava mi se tek sledeci dan kad idem u toalet. Bris I UZV u redu ,bar tako mi je ginek rekao.Koji bi mogao da bude razlog i dali mogu da nekako nastetim sebi stupajuci i odnose,uvek sa strahom ulazim u svaki novi odnos

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno suhoća i nepripremljenost za odnos tijekom kojeg dođe do sitnijih ozljeda kože spolovila i sluznice rodnice. Savjetujem da probate koristiti lubrikante.