puno ugrušaka

bubica2015

Poštovani, 2.2 do 6.2. sam imala obilnu menstruaciju, puno krvi, i jako puno ugrušaka, inače sam imala normalne menstruacije do sada..u 1 mj. sam imala upalu pluća i pila sam antibiotike makcin te ferrum lek za željezo...sljedecu mens. sam trebala dobiti oko 28.2 no kasnila mi je sve do 9.3 ( čak sam i obavila test za trudnocu 5.3. i bio je negativan), menstruacija mi je opet jako obilna i imam puno ugrušaka...što bi mogao biti razlog ugrušcima? jer nakon svakog mokrenja mi ispadaju van pošto koristim tampone (svaka 2 sata ih mjenjam)..i dalje pijem ferrum lek dali je možda on uzrok? Hvala

bubica2015

zaboravila sam napisati da sam do sada pita stalno neofene, no doktorica mi je rekla da ih više ne uzimam pošto oni znaju potaknuti jače krvarenje, i prepisala mi je analgin..od čega sam dobila osip na kozi..koje mi druge tablete mozete preporučiti? i jos nešto..nakon spolog odnosa znam isprati vaginu sa vodom, kako nebi bili spermiji unutra (znam da usprkos tome mogu ostati trudna i da to nije nikakva zaštita) no zanima me dali mogu dobiti neku bolest zbog toga, upalu i sl.? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vašoj dobi vjerovatno se radi o disfunkcijskom krvarenju. No treba isključiti polip, miom, cistu i sl.
Sugeriram pregled i uzv.