krvarenje u trudnoci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u redu s vama. Od iduće trudnoće pauzirajte par mjeseci. Nakon menstruacije bit će te opet ona stara.
Menstruaciju ćete dobiti nakon mjesec dana od pobačaja ili uz koji dan kašnjenja.

Ivy555

Evo mene opet!! U 19.tjednu trudnoce sam,posteljica se jos nije podigla,tako da i dalje mirujem..ali imam problem s kontrakcijama..većinom mi je trbuh mekan,ali ponekad,pogotovo uslijed bolova zbog sirenja zna biti tvrd kao cigla..rekli su mi da se ne uzrujavam,da trudnice tokom cijele trudnoce znaju imati kontrakcije..no moje pitanje je koliko je vremenski dugo "normalno" da trbuh bude tako tvrd,kada bi mozda trebala otici na hitnu i da li da pijem spazmex koji sam dobila,i u kojem slucaju? Hvala puno, lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Treba isključiti infekciju kao pokretača kontrakcija. Dakle napravite kks, crp, kpu, urinokulturu, cervikalne briseve i uzv cervikometriju.
Ako su nalazi uredni u obzir dolaze diazepam i magnezij i ev . tokoliza ukoliko dolazi do progresije nalaza.

Ivy555

Urinokultura je bila dobra,no danas su mi dosli nalazi briseva i utvrdena mi je gardnerella vaginalis..dobila sam geonistin vaginalete..no da li je moguce da od te bakterijice imam takve bolove?Lezim cijelo vrijeme i cim se dignem,trbuh mi je uzasno tvrd i jedva hodam do wc-a koliko me reze i pece s desne strane?Danas sam primjetila i iscjedak,bezbojan..Da li su to bolovi prouzroceni tom bakterijom? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalo. Nije jako patogena. No s obzirom na kliničku sliku dobro bi provesti terapiju na usta.

povjesnicarka

Trudna sam 5tjedana..sinoc sam prokrvarila..krvarim kao da imam mengu..idem ginekologu danas popodne..al brinem se sto to znaci? Znam da nije normalno..dali je moguce da bude sve ok?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da sve bude u redu, no ako je rana trudnoća i masivno krvarenje sumnjam da će se trudnoća održati.

Postovani, trudna sam14+2 i prije dva dana sam oskudno prokrvarila i to onak malo smeckasto. Odmah sam otisla na hitnu. Doktor me je pregledao i napravio mi uzv. Rekao je da je beba aktivna i da srceko kuca. Ostavili su me u bolnici. Pijem duphaston 3x1 s tim da ja i dalje imam smeckast iscjedak danas je onak ko malo grudasto c(treci dan). Iskreno bojim se da se nesto ne dogodi lose. Dr stalno govori da je ok dok je smedje a i nezna usljed cega krvarim

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može prestati preko noći. Obično iscjedak bude nekoliko dana. Mogući uzroci su upala, eritroplakija, decidualni polip, hematom, krvarenje nakon odnosa i sl.