krvarenje u trudnoci

Brigitta

Postovani
Moj problem je sljedeci. U petom sam tjednu trudnoce. Bez nekih posebnih simptoma. Prije par dana pojavila mi se smedja sukrvica. Pocela sam piti duphaston 3×1.
To je trajalo dva dana, a onda preslo u lagano krvarenje samo prilikom mokrenja. Cak s nekim grudvicama. Sutra me na pregled, ali kako sam nestrpljiva zanima ne kolika mogucnost postoji da se plod odrzao u ovom svemu i jesu li ovo uopce znakovi spontanog pobacaja?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje u ranoj trudnoći ne mora uvijek biti znak spontanog pobačaja. Ono se javlja u oko 40% trudnica. No, bez ultrazvučnog pregleda se ne može reći o čemu se točno radi.

Brigitta

Postovani,
Hvala Vam lijepa na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

gogicaj

Postovani, trudna sam 9+2
Prokrvarila sam u 9 nedelji i dobila sam injekcije depo progesterona na 3-5 dana po jednu, utrogestan 3x2 od 100mg
Taj dan kad sam prokrvarila sam primila injekciju i krvarenje je stalo uz malo bez-smeckastog sekreta
Medjutim juce ujutru sam opet prokrvarila,juce sam na peto dan trebala da primim drugu injekciju
Primila sam injekciju, krvarenje se smanjilo,medjutim i dalje imam smeckasti sekret i malo rozikastog sekreta.
Da li je to sva terapija sto se daje?
Na ultrazvuku je sve ok,beba se razvija normalno,srce kuca. Napominjem da mi je ovo druga trudnoca,imala sam blizanacaku trudnocu,u 7 mjesecu sam se porodila i obje bebe su umrle. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste adekvatnu terapiju. Krvarenje u ranoj trudnoći se javlja u oko 40% trudnica i ne mora biti povezano sa spontanim pobačajem. Savjetujem mirovanje i po potrebi Normabel od 2 mg.