krvarenju u trudnoci

tanja

Postovani
Imam 35 godina i po prvi put sam trudna.U sedmoj sam nedelji trudnoce i posljednih 15 dana imam sukrvicav iscjedak.Dobro se osjecam,ali sam malo zabrinuta.Papa nalaz i cervikalni i vaginalni bris su uredni,kao i prtrage krvi i urina.Ginekolog mi je savjetovao Dabroston(didrogesteron)od 10mg 2x1tabl.Da li se slazete sa ovom terapijom i imam li razloga za brigu?Sa nestrpljenjem ocekujem Vas odgovor i unaprijed se zahvaljujem!

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Tanja,
krvarenja u ranoj trudnoći su česta, a nastaju zbog procesa implantacije posteljice. Terapija s Dabrostonom je uobičajena. Uz taj lijek potrebno je i mirovanje.