kvrzica i papa test

Jeremy

Poštovanje,

Već par mjeseci sa vanjske strane velike stidne usne imam malu kvržicu(izraslinu) boje kože koja ne boli ali mi smeta njezina pojava te se bojim da nije nešto ozbiljnije. Probala sam čeprkat po njoj i ukloniti je uslijed čega se pojavila krv (nije gnojna niti ništa takvo) no kvržica opet poprimi istu veličinu kakva je i bila. Ne znam ima li to veze s ginekologijom i dali bi se trebala javiti svom ginekologu zbog toga?
Još jedno pitanje, može li se papa test raditi za vrijeme kada pijem tablete Diflucan?( jednu tjednom vec tri mjeseca zbog candide koja se stalno vraca) Unaprijed hvala na odgovoru i lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o učahurenoj dlaki i ne trebate nikakvu terapiju za to.
Možete napraviti PAPA test.