kvržica u vagini

immd

Poštovani
rodila sam prirodnim putem 2 porod prije mjesec ipo dana obavljen pregled prije tjedan dana sve uredno uzet papa .dobila sam vaginalete polygnax 12 dana radi iscdjeka zučkastog koji je imao neugodan miris ,da napomenem u trudnoci sam imala uzasne gljivice.
2 dan prilikom stavljanja vaginalete napipala sam krvzicu kao bubuljicu cvrsta oblika unutar rodnice na lijevoj strani koja me ne boli .sto bi to moglo bit?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno cista. Ciste rodnice su dobroćudne tvorevine i uglavnom ne zahtijevaju nikakvu terapiju. Savjetujem pregled da se ustanovi o čemu se točno radi.

immd

mislite li da se cista moze povuci sama?koliko je hitno da obavim novi pregled?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, treba učiniti pregled da se ustanovi radi li se uopće o cisti. Moguće da se radi samo o ožiljkastom tkivu ukoliko je prilikom poroda učinjena epiziotomija.

immd

poštovani doktore zahvaljujem na odgovoru na prvom porodu mi je rađena a ovaj put sam pukla i sivana.
ta kvrzica je s te strane gdje sam rezana i sivana i uspjela sam je vidjeti ogledalom ispunjena je bijelom bojom i manja je od zrna graška.
da li da sacekam papu il da odmah odem na pregled?
hvala i lp happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema nikakve hitnoće. Sačekajte nalaz papa testa.