Lažna menstruacija?!

sluzbeno

Poštovani, pisala sam Vam prošli mesec, jer sm bila zabrinuta zbog situacije ,( momak me zadovoljavao prstima, a pre toga je sebe dodirivao, bilo je sluzi...), s obzirom da su mi menstruacije 23-26 dana, a kad sam Vam pisala bi je 27. dan ciklusa. Vi ste rekli da postoji samo teoretska mogućnost trudnoće, skoro ravna nuli. Ja sam sutradan dobila , znači 28. dan ciklusa. Menstruacija je bila malo oskudnija, ali trajala je 6 dana.
Sad sam u strahu da to nije možda bila lažna menstrucija, jer dana s je 27. dan ciklusa i nema menstruacije, i ako su mi grudi već 5-6 dana blago osetljive na dodir. Moram da napomenem da u međuvremenu nije bilo ni sexualnog odnosa, ni petinga, ničeg.
Da li imam razloga da sumnjam da je prethodna menstruacija bila lažna? Ili se naprosto desilo da mi se ciklus produžio iz nekog razloga, pa nije više 23-26 dana?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

To je bila prava menstruacija, ako se želite uvjeriti u to uradite test.

blue_sky

Poštovani,
danas je 15 dan ciklusa. U noc nakon odnosa na papiru kod brisanja sam uočila svjetlocrvenu krv. Kasnije se nije pojavila. Da li je moguće da se radi o ovulacijskom krvarenju ili je riječ o nečem drugom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o ovulacijskom krvarenju.