Lažna menstruacija, nedoumica!?!

Meduza 33

Poštovani, zamolila bih Vas mi pojasnite nešto u vezi lažne menstuacije. Moje pitanje je, da li se lažnom menstruacijom može smatrati menstruacija koja traje pet dana, prva dva dana obilnija, sa ugrušcima (drugi dan),prvi dan je bolna, treći dan je normalna, a četvrti i peti dan se pojavljuje samo braonkasto?
Ustvari, kako zapravo izgleda ta lažna menstruacija, kako je razlikovati od prave?
Imam mnogo nedoumica oko toga.

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ugrušci i bolovi idu samo uz pravu menstruaciju. Krvarenje koje se javlja u trudnoći oskudnije je i bezbolno. Nema pravila o obilnosti.