Lecenje kondiloma

Tijana-93

Postovani,ustanovljeno mi je da imam kondilome na vulvi.Ginekolog mi je rekla da koristim 3% borne kiseline 2 x po 15 min i kremu aciklovir isto 2 x. Nisam najbolje razumela ono za bornu kiselinu po 15 min.Da li se to ispira ili ne? I zanima me da li ja to uopste smem da koristim jer u upustvu pise da je samo za spoljnu upotrebu? Hvala puno unapred na odgovoru!

Tijana-93

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za bornu kiselinu kolega je mislio na obloge po 15 minuta.
Postoje bolji načini liječenja, npr. Aldar krema, premazivanje 20% podofilinom, tretiranje dušikom, elektrokoagulacija, laser.
Svakako ne smijete imati odnose dok promjene ne nestanu, te je potreban pregled partnera i njegova terapija.