leukociti u urinu

margita_7

Poštovani doktore, molila bih vas za mišljenje za pojedine stavke nalaza urina, tj. one koje "odstupaju" od intervala. Sada sam u 25 tt pa me zanima mogu li čekati do sljedećeg pregleda kod ginekologa ili se moram javiti odmah.

leukocitna esteraza 1+; ref.interval 0
Leukociti 8-10; ref.interval 0-2
stanice plocastog epitela neštp; ref.interval 0-1
bakterije nešto; ref.interval 0.
Ostale stavke nalaze urina su mi uredne, odnosno negativne.

Leukociti u krvi su mi malo povišeni, 12.2, ref interval 3.4-9.7

Zahvaljujem na odgovoru. Lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u trudnoći leukociti u krvi mogu biti malo povišeni, to je uobičajeno. Preporučio bih da učinite urinokulturu budući da u sedimentu urina ima nešto bakterija i leukocita.

harambic

Poštovani,

jutros sam odnijela urin u laboratorij (uputnica za urinokulturu) te sam samo tri, četiri sata kasnije dobila menstruaciju. Je li moj uzorak urina i dalje validan za pretragu ili bih to trebala ponoviti nakon menstruacije?
Također, što mogu učiniti ako se već borim s gljivicama i stalnim upalama mjehura tijekom menstruacije, budući da gljivice s vaginaletama i kremom ne mogu liječiti? Trebala sam početi danas, no menstruacija je uranila.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzorak urina će biti dobar za analizu. Menstruacija nema utjecaja na to. Obzirom na Vaše probleme s gljivicama savjetuje da pokušate s peroralnom terapijom.