ginekologija

wildana

Na nalazu UZ-a mi piše uterus AFV promjera 52x37,6x49 mm. Inhomogene EHO struk. Na prednjem zidu uterusa intramularno brojni sitni kalcifikati. End. 7,9 mm.
Douglas slobodan. Da li to znači da je bio ili postoji miom? Molim da mi odgovorite...Hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o manjem miomu uz sekundarnu promjenu tj .kalcifikaciju.Potrebne daljnje redovite kontrole.

pristigla

dobar dan

imam problem prema medicinska sestra... ne podnosim ju.. gluha sam osoba,kad sam dosla na pregled a doktorica je rekla da je ukraden mikroskop i da nakon mjesec dana saljem sms medicinski sestri dal je dosla mikroskop,i otisla sam na sistemski pregled jer svake godine idem pa sam imala srecu da mi pregledaju i obavili su mi nalaz i dosla sam sa mamom kod medicinska sestra da sam bila na sistemski pregled i evo nalaz a ona je rekla da ona nema jer je na predavanju a to nisam znala jer niko nisu nas obavjestili,i rekla da dodjem u 17h pa sam odustala jer necu dugo cekati pa sam dosla neki dan i evo ima ljudi i i cekala sam jer nisam htjela smetati i medicinska sestra (vidi se nije raspolozena kao uvijek) i nema svjetla i zvala me pa mi je nesto govorila pa jedva razumijem i molila sam da mi pisi na papir a ona nije htjela i ponavljala mi je bar puta ja nikako nisam razumjela i ustala je i otisla na hodniku pred ljudima a ja nisam to htjela jer znam da ne razumijem jer dugacko prica , pa mi je postala nepristojna i neugledna,i rekla sam da sam ti slala sms i d ami nisi odgovorila a ona je rekla a sta? isuse... pa sam poludjela i otisla i slala sms da cu je tuziti...zbog nemar prema gluha osoba....pitam vas je ima knjiga zalba kod ginekologa? i drugo zelim naci drugoga ginekologija koji me postuje zbog gluha osoba i da polako govore i da budem mirna... moram na operaciju ali kako kad medicniska sestra me zivcira???ne podnosim juuuu.... unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, razumijem Vašu situaciju jer se u svakodnevnom radu susrećem sa hendikepiranim osobama.
Za pritužbe je nadležno ministarstvo zdravstva i HZZO( ako je ista u sustavu HZZO-a)

pristigla

hvala, molim vas recite mi gdje ima ginekologija sto imaju iskustva sa hendikepiranim osobama.
jedna žena sto radi u croacia zdravstveno osiguranje sam jako zadovoljna i sve mi je objasnila i polako i pise na papiru ali to je privatna poliklinika... sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na to Vam pitanje zaista ne znam odgovoriti.

tajana25

postovani!

majka sam djevojcice od tri godine u trudnoci mi je bila otkrivena bakterija clamidija na svu srecu sve je dobro proslo.Suprug i ja odlucili smo se na drugo dijete ali mi je ginekolog prepisao kontracepcijske pilule jer mi mjesecnica preskace tj.svaku drugu dobijem....
Kod spolnog odnosa suprug se zali da na jako peckanje spolovila koje traje i po par dana ali kod mene ga nema pa me zanima dali je nesto ozbiljno i kome bi se mogli obratiti za pomoc,ja svom ginekologu,a on???
Unaprijed hvala!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne mislim da se radi o nećemu opsanijem. Neka proba sa Canesten kremom mazati spolovilo nekoliko dana.
Ako smetnje i dalje traju, svakako će se prvo javiti svom doktoru obiteljske medicine.

Tin095

Veliki pozdrav
Djevojka i ja smo imali nezasticene odnose i prvi put je ejakulacija bila van i nakon 10 minuta smo ponovili odnos
9 dana joj vec kasni i prije 4 dana je radila test za trudnocu i bio je negativan
Radila ga je po danu a ne ujutru dal to ima veze ?
Danas se zalila na bol u grudima ali nikakvih naznaka nema da bi trebala dobiti ubrzo

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, neka ponovi test s prvim jutarnjim urinom.