lindynette 20

lindy

Poštovani,

menstruaciju sam dobila 9. lipnja i tada sam popila prvu tabletu Lindynette 20.
10. lipnja sam popila 2. tabletu u isto doba kao i prethodni dan. Krvarenje se znatno smanjilo, gotovo da i ne krvarim. Je li to normalno i jesam li zaštićena?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Ne brinite. Zaštićena ste.

lela777

Poštovani,
pijem Lindynette 20 oko 9 mjeseci. U prošlom ciklusu zbog upale sam pila antibiotike Ciprofloxacin. Tijekom tog ciklusa koristili smo kondom zbog moguće smanjene zaštite i nakon toga normalno sam dobila menstruaciju. Nakon toga nastavila sam normalno i redovito piti pilule i imala sam spolne odnose uz prekinuti snošaj. Prije nekoliko dana počeli su mi se javljati lagani bolovi i pritisak u području jajnika i trbuha, no to sam sve pripisivala velikom pritisku pod kojim se nalazim zbog ispita na fakultetu. No danas mi se pojavio blago ružičasti iscjedak. Koji je mogući razlog toga? Da li je to mogući simptom trudnoće? Napominjem da sam sve pilule redovito popila, a u ovoj kutiji preostalo ih je još 7. Jako sam zabrinuta i zbog ovoga uopće ne mogu učiti. Unaprijed hvala na pomoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako iscjedak nije znak trudnoće. Radi se o upali u rodnici koja se manifestira iscjetkom.
Najvjerovatnije se radi o gljivičnom iscjetku koji se pojavio nakon terapije cefalosporinskim antibiotikom.
Probajte koristiti vaginalete npr. Canesten kroz tri večeri.

vvv

Pocela sam prvi put da koristim lindynette 20 i popila sam 9. tabletu, gde sam tog dana imala odnos sa partnerom, i evakuirao je u mene, pa me interesuje jel postoji mogucnost trudnoce ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće ako ste pravodobno i redovito uzeli pilule

Monroe

Poštovani,

zaboravila sam u četvrtak uzeti 15. tabletu koji sam onda popila zajedno sa 16. tabletom u petak. U petak sam imala spolni odnos bez kondoma. Menstruaciju bi trebala dobiti iduću subotu. Da li da nastavim do kraja popiti blister? postoji li mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blister uzmite do kraja i ne radite pauzu neg krenite s novim blisterom.
Neće doći do trudnoće ako nije bilo ejakulacije.

Monroe

Bilo je ejakulacije. Tablete inače pijem redovno. Što mi je učiniti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno neće doći do trudnoće. Nastavite dalje s uzimanjem do kraja blistera.