ljekovi i planiranje trudnoće

atina55

Poštovani,ja i moj suprug već neko vrijeme radimo na bebi, a kako je on na brodu nemamo jako puno vremena.Suprug je dobio glistice i popio vermox tablete .Sad ih pijem i ja.Ginekologinja mi je rekla da imam još 9 dana do ovulacije, a kad završim sa tabletama ostat će još 6 dana do ovulacije.Dali je pametno da ovaj mjesec pokušamo i jeli dovoljno 6 dana da se vermox izluči iz organizma?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dovoljno je.

đeji

Poštovani,dosad sam obavila dvije neuspješne stimulirane inseminacije.U 9.mj.doktor savjetuje krenuti sa IVF-om.Zanima me koliko se puta u godini dana može ponavljati taj postupak i koliko je uspješniji od inseminacije? Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

2-3 puta godišnje uz lijekove. Ovisno o uzroku steriliteta, generalno govoreći je dosta uspješniji.