Logest

magdalena098

Pijem redovno logest anti bebi pilule prosli mjesec odnos sam imala dan prije menstruacije nakon toga imala mens 5 dana.U ovom mjesecu nisam imala odnos ali čitav mjesec kao da imam urinarnu infekciju non stop imam potrebu da idem u wc pri tom da nemam nikakve bolove samo na pocetku mjeseca ponekad bi osjetila bol u dnu stomaka na desnoj strani pila sam antibiotike i nije mi pomoglo ali kad sam popila posljednju anti bebi pilulu simptomi su nestali. Inače uvijek dobijam drugi dan nakon posljednje tablete sad je četvrti i već umisljam svašta i trudnoću i svašta sta bi moglo biti u pitanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Nakon pauze nastavite dalje s uzimanjem Logesta.

logestina183

Pozdrav..pijem logest vec dvije godine. U zadnje vrijeme ponekad imam tzv bijelo pranje..ljekar opste prakse mi je preporucio caj od persuna ili od nevena..zna mi se bijelo pranje javiti posle prehlade..nije preobilno i nemam nikakvih dr problema..pa me zanima da li ijedan od spomenutih cajeva moze djelovati na pilule? Citala sam da se caj persuna ne preporucuje trudnicama, pa mozda ima kakve veze i sa kontraceptivnim pilulama..hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, čajevi neće smanjiti kontracepcijsku učinkovitost.

logestina183

Pozdrav ponovo, zanima me da li Nimesil prah za bolove, koji sadrzi nimesulid, ima kakvog uticaja na kontracepcijske pilule? Farm. tehnicarka u apoteci mi je rekla da uzimam dodatnu zastitu, ali u upustvima lijeka ne pise da utice na pilule, plus znam da analgetici/antiinflamatorni lijekovi za bolove obicno ne uticu na zastitu? Trenutno sam na pauzi,tj imam menstruaciju, a pilule pocinjem piti za tri dana.. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema sigurnog pokazatelja da nimesulid smanjuje učinkovitost kontracepcije. Sigurnosti radi savjetujem dodatnu kontracepciju tijekom uzimanja lijeka.