lubrikant

hibiskus

- molim Vas da mi odgovorite koliko je dobro ili ne koristiti maslinovo ulje kao lubrikant? radi se o tome da pokusavam zaceti, a kako to radimo sada svakodnevno, zanima me da li maslinovo ulje ima nepovoljan ucinak na prolazak i pokretljivost spremija?
- ako da, sto preporucujete kao sigurnije sredstvo?
- takodjer me zanima da li ulja opcenito imaju los utjecaj na spermu ili ne?

havala puno!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Općenito, svaki lubrikant s uljnom komponentom nije "povoljan za vitalnost"i pokretljivost spermija što u blažem obliku vrijedi i za sve lubrikante. Da su u tom smislu povoljni, ginekolozi bi ih redovito preporučivali kod problema sličnih Vašim.