Medazol+probiotici

Anita_P

Poštovani,
danas sam dobila Medazol antibiotik (500mg) za oralnu primjenu (radi zuba, znači nema veze s upalom vagine ili nešto slično), ali u ljekarnoj su mi rekli da mi je najbolje uz njih koristit neki probiotik jer mogu dobit vaginalnu gljivičnu infekciju radi širokog spektra djelovanja antibiotika. Ali ona, tehničarka u ljekarnoj, mi je prodala Linex forte, što je zapravo probiotik namjenjen za oporavak crijevne mikroflore. Mene sad zanima dali ja trebam ić kupit ili bolje reć zamjenit Linex forte za Linex lady koji je u principu namjenjen za održavanje vaginalne mikroflore, ili će i ovaj koristit?Ili da pijem i jedan i drugi, ali to mi se čini previše :/

Hvala na odgovoru i ugodan Vam ostatak dana!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da zamjenite za linex lady.

Anita_P

Hvala na odgovoru,
zanima je još samo dali da uzmem probiotik u obliku vaginaleta ili običnih tableta , budući da mi ni antbiotik nije u obliku vaginaleta, a Linex lady postoji u oba oblika?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svejedno.