Medikamentozni pobačaj

anna122

Poštovani,
12.05. sam imala nezaštićen spolni odnos, partner nije ejakulirao u mene, ali me brine predejakulat. Radi se o tome da je meni 13.05. bio 18.dan ciklusa i po kalendaru dan ovulacije. Prije sam imala neke sitne simptome ovulacije, ali od 13.05. navecer do danas 15.05. imam bolove u području lijevog jajnika i maternice. Sumnjam na trudnoću, jer mi nema smisla da toliko ovulacijska bol traje,bar dosada nije.
Ako uistinu jesam trudna, što ću saznati kroz 12 dana kada bi trebala dobiti mjesečnicu, odlučila bi se na medikamentozni pobačaj. Vjerujem da mi više nema smisla uzimati pilulu za dan poslje, prošla su skoro 3 dana. Nalazim se u Rijeci. Zanima me koliko dugo je potrebno trajanje trudnoće da se ona na ovakav način prekine? Te da li će biti ikakvih problema oko toga što mi je prebivalište u Splitu? Da li imate kakav savjet vezano za medikamentozni pobačaj?
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
navedeni simptomi sigurno nisu zbog trudnoće. Ukoliko niste sigurni da li je došlo do ejakulacije još uvijek možete uzeti ellaOne tabletu koja djeluje do 5 dana nakon odnosa.

anna122

Poštovani,
Jucer navecer sam uzela Elle one tabletu. Sve je proslo uredu. Ali i danas osjećam pritisak tj laganu bol u području maternice i donjem dijelu trbuha.
Imate li kakav savjet sto bih mogla napraviti? Da sacekam menstruaciju pa da odem na pregled? Ili da se odmah naručim?

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte menstruaciju. Samo ukoliko ne dođe, što je malo vjerojatno, učinite test na trudnoću,

anna122

Poštovani,
Ukoliko jesam trudna, odlučila bi se na medikamentozni pobačaj. Da li je problem što sam iz Splita(prebivalište), a u Rijeci imam prijavljeno boravište ? I imate li kakav savjet vezano za ovu metodu? Koliko je potrebno da trudnoća traje da se prekine na ovakav nacin ? Da li je dosta 3 tjedna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prekid trudnoće zakonski je dopušten do 10. tjedna bez obzira na način kojim se izvodi. Postoji mogućnost medikamentoznog pobačaja, ali mislim da je još prerano da o njemu uopće razmišljate. Minimalna je šansa da ste trudni.

anna122

Poštovani,
Danas je 7. dan od nezaštićenog odnosa tj. od onda kada sam počela osjećati pritisak, slabu bol u području lijevog jajnika i same maternice. Da li to moze biti simptom trudnoće? Da tako dugo traje? Ostalih simptoma nemam, jedino mozda malo češće mokrim.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
i da je slučajno došlo do trudnoće još je prerano da osjetite bilo kakve simptome.

anna122

Postovani,
Pišem Vam ovdje da imate sve poruke od mene na okupu.
Danas sam napravila test na trudnoću prvim urinom.
32. mi je dan ciklusa, menstruacija mi često dođe 33.,34.
Test je ispao negativan. S obzirom na sve prije napisano, da li je test pouzdan? Da jesam trudna, da li bi se vec razina hormona povisila bez obzira sto mi menstruacija ne kasni vec je u vrijeme nje? I da li je moguće da mi tableta za dan poslje utječe na menstruaciju pa da ona dođe malo kasnije nego inače?
Hvala,
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je pouzdan. Da je došlo do trudnoće razina hormona bi sada već sigurno bila dovoljno visoka da se to pokaže. Tablete za dan poslije mogu poremetiti menstruacijski ciklus.