Medikamentozni pobačaj

Ednna

Postovani,
23.05.2021.godine sam imala medikamentozni pobacaj u 17/18 nedjelju zbog anomalije ploda bez revizije. Na kontrolnom pregledu nakon 2 sedmice ginekolog je primjetio ostatak maternici promjera 22 mm dobro prokrvljeno,I uputio na kiretažu, ginekolozi na klinickom centru su odbili raditi kiretazu jer mi je nakon 2- 3 sedmice beta hcg bila 6, crp negativan, te su mi ukljucili ergometrin injekcije od kojih sam krvarila 3 do 4 dana, ponovo na kontrolnom pregledu uoceno je da nije sve izaslo, ostala je nehomogena masa 14 mm, beta hcg negativna i 6 nedjelja nakon pobacaja menstruacija nije nastupila, te mi je tada radjena diketacija grlica I vakum bez kiretaze, doktor je rekao da ga zanima ph nalaz koji je za 10 dana gotov, ja sada 3 dana nakon vakuma oskudno krvarim, pijem antibiotike I dr mi je reako da nije zelio kiretirati jer se boji oziljaka ovo mi je prva trudnoca ja se opet bojim da nije nesto ostalo :/

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam Vam u prethodnoj rubrici. Svakako treba pričekati phd nalaz.

Ednna

Postovani,
stigao je moj ph nalaz i glasi endometrium in secretionem. Particulae decidua necrtoticae, focalis inflammateae et haemorrhagicae.
Bila sam na kontrolnom pregledu 10 dana nakon vakumske aspiracije i dr. je na UZ vidjeo 6mm endometrijum ostatka i da ne nema potrebe za revizijom, kaze da je UZ uredan a da menstruacija bi trebala doci do mjesec dana nakon intervencije koja je bila 09.07, ne bih mi kaze zasada davao tablete da izazove menstruaciju

Ivo Balenović, dr. med.

Treba pričekati menstruaciju.

Ednna

Postovani 30 dana nakon vakumske aspiracije dobila sam kravarenje, vjerovatno se radi o menstruaciji, s obzirom da iza medikamentoznog pobacaja koji je bio 23.05 i vakumske aspiracije 9.07 zbog zaostatka ovo mi je prva menstruacija, obilnija je nego inače i popracena bolovima da li je to uredu?

Ednna

Postovani, krvarenje je nastupilo 30 dana nakon vakumske aspiracije, obolnije je i bolnije nego inace da li je to uredu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je normalna menstruacija. Nema razloga za brigu bez obzira na bolove i obilnost. Slobodno možete uzeti analgetik

Ednna

Postovani,
Da li mogu imati odnose sa partnerom, menstruacija je prosla?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Možete.