Menestruacija ili implatacija

Veri

Imam jedno pitanje. Za vrijeme plodnih dana dečko je svršavao u mene svaka 2 dana. Prvi dan zadnje menestruacije mi je bio 16. ožujka. Menestruacija mi inače dolazi redovito, dolazi mi svako 30 dana. Iduća menestruacija mi je trebala doći tek 15. travnja(za 4 dana), nadali smo se njenom izostanku. Oboje smo zdravi, danas mi se pojavilo lagano krvarenje. Dali postoji mogućnost da sam trudna i da se radi o implatacijskom krvarenju ili je možda ipak riječ o menestruaciji?! Hvala Vam unaprijed za Vaš odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možemo znati. Pričekajte da vidite da li će krenuti prava menstruacija ili samo ovakvo mrljanje.

Veri

Danas je vec treci dan i jos uvijek samo mrljanje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Visjet ćete kroz idućih tjedan dana.

tribunj290607

Ciklus traje redovito 24 dana. Zadnja m je bila 8.5., ovulacija je bila 17.5.,odnos sa snošajom imala 16.5., 21.5. poslijepodne pojava svijetle krvi, danas nadalje malo obilnije,ali i nadalje svijetla krv., radim na trudnoći, pa Vas molim za objašnjenje.
Hvala. Ana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

>Teško da vam je ovulacija bila 9. dan ciklusa. Prije 21.5. a krvarenje je tada bilo vjerovatno periovulacijsko. Moguća je trudnoća dakako.

tribunj290607

postovani ,bila sam na folikulometriji,zato znam da je ovulacija bila 17.5.,malo sam zabrinuta jer se jucer navecer krvarenje smanjivo.a danas opet pojacalo.molim vas za malo objasnjenja, nikada da sada nisam imala krvarenje u toku ciklusa,koji je tocan u dan.hvala.ana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekao sam vam što mislim. Ovako ne mogu znati. U ponedjeljak posjetite ginekologa i napravite UZV pregled.

Bojle

Imam jedno pitanje. Par dana pre nego sto sam trebala da dobijem pojavio mi se braon iscedak. Pomislila sam da ce tako biti dan, dva i da dobijem kao i uvek. Inace uvek inam bas obilnu menstruaciju i jako bolnu. Sad ne osecam bas nista. Ali brine me jer vec 6 dana tako. Samo u toku dana se pojavi tamno braon vrlo malo na vesu i kada se obrisem. Inace nista vise. Prvi dan kada se pojavilo sam imala odnos i tada ke bilo krvi i nakon toga opet isto evo vec 6 dana. Ne znam da li da racunam to kao menstruaciju ili sta vec. Inace radimo na bebi 3 meseca vec. Hvala i pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
preporučam test na trudnoći i ultrazvučni pregled.

Ninaa35

Postovani
Imam 35 godina i majka sam dvoje djece. Inače imam skracene cikluse 21 do 26 dana, najcesce 23-24 dana. Posljednju menstruaciju sam imala 10.07. A odnose 14.07 15.07, 18.07 i 19.07. Prema aplikaciji po kojoj pratim cikluse slijedeca menstruacija je trebala nastupiti za 8 dana, tj. 03.08, medjutim danas tj 26.07. Sesnaesti dan ciklusa, pojavilo se tamno smedje krvarenje, gotovo crno, koje nije toliko obilno ali nije bas ni oskudno. Imam blage grceve u donjem dijelu stomaka koji su konstantni cijeli dan. Zanima me da li bi ovo moglo biti implatacijsko krvarenje ili pak preuranjena menstruacija? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema datumima moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Druga je mogućnost ovulacijsko krvarenje.