Menstruacija

jopa20

Pozdrav! neznam dali je to razlog za brigu ili ne ali da svejedno pitam.. u zadnjih mjesec dana imala sam tri menstruacije... prva se dogodila 7.12 bilo je jako krvarenje druga je bila 23.12 to je bilo slabo krvarenje i sad se treca dogodila 3.1 i to je srednje krvarim... dali je razlog za brigu ili?? hvalaà! Imam 20 godina..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je oskudno krvarenje 23.12. bilo ovulacijsko krvarenje. Ukoliko ne postoji mogućnost da ste trudna nema razloga za brigu.

2207tg22

Dobar dan
Kasni mi mentruacija pa me zanima zašto. Prošli mjesec sam menstruaciju dobila 5.11.2017 što je 5 dana prije nego što sam trebala i po tome sam trebala onda dobiti u utorak al još nisam.. Cijelo vrijeme mi je kao da ću je dobiti boli me trbuh,nervozna sam i sve ali i dalje je nema. Imam spolne odnose ali su zaštićeni i napravila sam test ali je negativan. I neznam zašto mi kasni. Više neznam šta da napravim kako da je potaknem da mi počne menstruacija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o hormonskoj neravnoteži. Preporučam da učinite hormonski status: jajnici, hipofiza, štitnjača. Menstruacija se može izazvati gestagenima. Savjetujem da se javite Vašem liječniku radi terapije.