Menstruacija između ciklusa

Barbara77

Dobar dan. Pijem Qlairu već 6 mjeseci. Zadnju menstruaciju sam imala 9.7. 2018. No danas 28.7. 2018. kad sam se probudila pojavio se je rozi iscjedak poput menstruacije imam i lagane grčeve a menstruaciju trebam dobiti tek za 11 dana. Moje pitanje je jeli moguća trudnoća s obzirom da pijem Qlairu redovito svaku dan no prije par dana sam zaboravila jednu popiti pa sam drugi dan popila dvije tablete ili je neka upala u pitanju s obzirom da me dosta kod spolnog kontakta pecka i boli.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije je došlo do probojnog krvarenja zbog zaboravljene pilule. Ne radi se o trudnoći.

Barbara77

Hvala evo više nema tog rozog iscjedka. No postoji peckanje usljed odnosa i poslije njega te lagano me svrbi sve dole. No zaboravih reći da sam 40 godina i da sam ušla u ranu menopauzu. Ali zanima me kako spriječiti to peckanje i svrbež jer očito da su mi hormoni malo razigrani. Prije sam pila fermostone 20 no kako oni nisu kontracepcija već samo hormoni doktorica me vratila na qlairu jer je nekim čudom jajnik koji se je počeo sušiti. Počeo raditi odnosno proizvoditi sve što treba pa da nebi ostala trudna sad sam na qlairi jel možda ona uzrok peckanju i svrabu.

Ivo Balenović, dr. med.

Uzrok peckanju i svrabu je najvjerojatnije gljivična upala. Savjetujem da uzmete neki od vaginalnih antimikotika (Canesten, Plimycol, Rojazol, Vagisan myko kombi...)

Barbara77

Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.