menstruacija nakon konizacije

SSBH

Poštovani,
imam 43 godine i 19.06.2017. imala sam klasičnu konizaciju. Nalaz je uredan i kontrola je u 10 mjesecu. Mene zabrinjava jer nakon PHD-a menstrualni ciklus mi je u prosijeku 19-22 dana.Nakon konizacije i oporavka u 7 mjesecu dobila sam menstruaciju 17.07.2017. sljedeća nakon 22 dana odnosno 07.08.2017. i sada 25.08.2017. što je 19 dana. Ova zadnja menstruacija prvo je krenula sa smeđim iscjetkom 21.08. 2017. Da li da se trebam hitno javiti liječniku ili da čekam kontrolu u 10 mjesecu?
Unaprijed hvala,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o hormonskoj neravnoteži i nema veze s operativnim zahvatom. Promjena menstruacijskog ciklusa česta je posljedica psihičkog stresa, a i obzirom na Vaše godine moguće je da se ciklus počeo mijenjati (skraćivati). Ukoliko bi se javila obilnija krvarenja javite se liječniku i prije zakazane kontrole.