miom

iva1974

na zadnjem UZV pregledu kod ginekologa pronađen mi je miom(UZV:uterus sa trolinijskim endometrijem uz lijevi rub uterusa intramuralni miom 27mmX25mmomgba jajnika uredne veličine sa znacima folikogeneze).
Obzirom da mi je zbog muževog spermiograma preporučen IVF molim vas da mi odgovorite jeli potrebno prije IVF ukloniti miom i na koji način to mogu odraditi(laparaskopski ili neki drugi način).Što vi preporučujete
Unaprijed hvala na odgovoru

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
operativni zahvat u većini slučajeva nije potreban jer se za miome smatra da su rvlo rijetko, i to samo ako se isključe svi drugi poznati uzroci,uzrok neplodnosti.

www

Poštovani dr

moja ujna 51 .g. ima miom. Predložena joj je operacija a uz to i vađenje cijele maternice. Molim vas vaše mišljenje, da li treba se vaditi organ ili samo miom?

Nađena joj je velika vrtloška tvorba 11 cm, tvs.uterus, na stražnjoj stijenci. Jajnici se ne vizualiziraju.

Šta dalje?

www

Poštovani dr

moja ujna 51 .g. ima miom. Predložena joj je operacija a uz to i vađenje cijele maternice. Molim vas vaše mišljenje, da li treba se vaditi organ ili samo miom?

Nađena joj je velika vrtloška tvorba 11 cm, tvs.uterus, na stražnjoj stijenci. Jajnici se ne vizualiziraju.

Šta dalje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U njenoj dobi vadi se maternica i jajnici. To je dalje.