Miomi na maternici

sivko1212

Cijenjeni, radila sam MR zdjelice i nazal je slijedeći: "Kod MR zdjelice na učinjenim sagitalnim, koronarnim i trensverzalnim presjecima primjenom različitih tehnika snimanja uterus je u antverziji sa vidljivom ekspanzivnom tvorbom uz dorzalnu stjenku i desno mješovitog intenziteta signala veličine oko 52x90 mm koja se inhomogeno postkontrastno imbibirala. Ciste u području cerviksa. Nekoliko hipointenzivnih tvorbi najveća promjera oko 9,4 mm, bez postkontrastne imbibicije. "
ZAKLJUČAK: Multipli miomi uterusa sa največim subseroznim desno.

Molim Vas ako mi možete pojasniti nalaz, unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

http://www.cybermed.hr/clanci/miomi

sivko1212

Poštovani doktore, ispričavam se na smetnji, molim Vas sami odgovorite šta bi Vi preporučili i napravili. Moj ginekolog kaže da bi trebali operirati i da će operacija biti teška i dugi oporavak pa me je strah i ne znam šta da radim? da li postoji mogućnost preobrazbe mioma u zloćudnu tvorbu????? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom na veličinu i smetnje svakako operativan zahvat.