Mislim da sam trudna

emiliss

Poštovani, imam problem sa policisticnim jajnicima i zbog toga mi je ginekolog prepisao Yazz tablete. Pijem ih vec 4. meseca, i desavaju mi se neke stvari koje mi se nisu desavale pre nego sto sam pocela da ih pijem. Uvek sam imala redovan ciklus, i tajao je oko nedelju dana. Od kada sam pocela da pijem Yazz tablete, menstruacija mi je braon i nema krvi, ponekad je i svetlo roze i traje oko 2 - 3 dana. Medjutim imala sam odnose sa deckom i svrsio je u mene par puta, pijem redovno tablete i zabrinuta sam jako da li se to ne desava jer sam trudna. Zadnje 2 menstuacije su mi takve, ovog meseca sam popila celo pakovanje i zadnje 4 tablete i nisam dobila, od sutra pocinjem novo pakovanje. Zabrinuta sam da li postoji neka mogucnost da sam u drugom stanju i da mi je menstruacija zbog toga takva?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimanju oralne kontraceptive menstruacije postaju oskudnije i kraće traju, a ponekad mogu i izostati. Ne radi se o trudnoći.