Rana trudnoca ili vanmatericna

Salatica86

Postovani,

zadnja mestruacija 02.03. - odnosi - 18. i 20. marta. Ciklusi na svakih 30-35 dana (oduvijek).

Danas prvi ultrazvuk:
5+1
Uterus uredne velicine i eonatomije, endometrij zadebljan O 20,0mm bez jasno vidljivog gm
adnexa urednog ehsoongrafskog nalaza
C. Douglasi bez stranog sadrzaja

Upucena na betu:
Beta 568.

Da li je moguce da je ovo samo rana trudnoca, od odnosa je proslo znaci 18 i 20 dana, zatrudnila sam od nekog od ta dva. I da li je normalno za betu 568 da se ne vidi GM?

Doktor je vidio samo nesto gdje bi se mogao pojaviti.
Bojim se jer sam 2016 imala "vanmatericnu" ... jedan doktor je tvrdio biohemijska, drugi vanmatericna, beta sama krenula padala, onda mi dali injekcije i kuca za 2 dana.

Kakvo je vase misljenje?

Srdacan pozdrav i hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je ultrazvučno vidljiva kod vrijednosti beta HCg-a iznad 1000. Savjetujem da za nekoliko dana ponovite uzv. Za sada ovo je normalan nalaz.

Doris3101

Poštovani, trebala bih informaciju.
18.2.bila sam privatno kod ginekologinje te mi je potrvdila trudnocu i rekla da je 5+5 te ukazala na to da je trudnoca u maternici i da je sve u redu. No ploda nije bilo pošto kaze da je vanmaterilna trudnoća.
Međutim danas me uzasno boli ošit i kraljeznica.
I da li je ikako mpguce da je to vanmateričba?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko je trudnoća viđena u maternici, radi se o urednoj trudnoći. Moguće da se vidjela samo gestacijska vreća, bez odjeka za plod. Možda je uzv bio napravljen prerano da bi se vidio plod. Plod se vidi sa otprilike 6 tjedana od zadnje menstruacije. Savjetujem da ponovite uzv pregled.