Missed abortion

Redpepper

Dobar dan. Imala sam missed abortion i sve je samo izaslo 10.09.2021. Taj dan je bilo dosta krvarenja i sve je izaslo (potvrdjeno je ultrazvukom istog dana). Slabije krvarenje se nastavilo narednih 5 dana a onda oko 3 dana samo malo braon. Sve je prestalo na 3-4 dana da bi se opet javio braon iscedak koji i dan danas traje. Bila sam kod doktora, uradjen je opet uktrazvuk 02.10.2021. koji je opet pokazao da nema ništa u materici kao i endometrijum 6mm. Ultrazvuk je opet ponovljen 17.10. i opet sve čisto u materici, endometrijum 5-6mm. Doktor mi je dao Primolut Nor 10 koji sam počela da pijem 08.10. jednu tabletu na dan 21 dan. Za sada sam popila 14 tableta i braon i dalje traje. Doktor kaže da ostavim tako i da čekam jer nema šta više da se učini. Želim Vaše mišljenje, jer ovo sve traje već preko 40 dana; šta bi moglo biti tj. zašto još uvek pistoji to braon kao spotting. Hvala. P.S. Missed abortion je otkriven u 10 nedelja i 3 dana (plod je odumro verovatno pre), i ovo je bila IVF trudnoca.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom nalazi su uredni. Potrebno je neko vrijeme dok se ne uspostavi normalna hormonska ravnoteža. Nastavite s propisanom terapijom.

Redpepper

Poštovani doktore, zaista Vam hvala na odgovoru. Da pomenem da je radjena i beta koja je negativna. Zabrinula sam se jer su moji ciklusi uvek bili jako redovni, nikada nisam imala krvarenje izmedju ciklusa, a i ovaj spotting mi se učinio predug jer se sam pobacaj desio još 10.09. Čak ni Primolut Nor nije uspeo da prekine taj spotting. Doktor je rekao da 2-3 dana nakon prestanka uzimanja Primolut Nora treba da dobijem, tako da se nadam tome. Hvala Vam još jednom.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Sve će biti u redu.

Redpepper

Poštovani doktore, opet ja happy. Danas je peti dan od prestanka uzimanja Primolut Nora i mesecnice i dalje nema. U prethodna dva dana braon spotting je postao crven, ali to je sve. I danas se vratio na braon. Doktor mi je rekao da sačekam još 2-3 dana i ako nema mesecnice da ga opet posetim 08/11 (nisam sigurna sta je njegov dalji plan). Ja nikada nisam imala problema sa spottingom i moje mesecnice su uvek (već 23 godine) redovne, nikada ni jedna nije izostala; osim sada nakon ovog missed abortion-a. Šta bi bilo rešenje za konačan prestanak spottinga i vracanje moje mesecnice? Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mjesečnice će se vratiti u normalu kada se uspostavi potpuna hormonska ravnoteža. Potrebno je uzv - om izmjeriti debljinu endometrija i prema tome dalje postupati. Pošto je endometrij bio relativno tanak (5 do 6 mm) vjerojatno je to oskudno krvarenje nakon tableta bila menstruacija.

Redpepper

Poštovani doktore, hvala Vam. Razumem i ima smisla kada je mesečnica u pitanju. A da li je normalno da treba tako dugo da se uspostavi hormonska ravnoteža? (Missed abortion je bio 10/09). Sto se tiče tog braon sto imam svaki dan otkako je prestalo krvarenje uzrokovano missed-om, zašto to ne prestaje? Nastavilo se i nakon tog kratkog dvodnevnog krvarenja. Hvala još jednom i svako dobro.

Redpepper

Poštovani doktore, hvala na odgovoru. Jasno je sto se tiče ove mesecnice. Takodje, zašto treba tako dugo vreme da se uspostavi hormonski balans? Missed je bio pre skoro 2 meseca. Sto se tiče toga braon, koje imam svaki dan otkako je krvarenje uzrokovano missed-om prestalo, zašto je to jos uvek prisutno? Hvala još jednom i prijatan dan želim.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite analizu hormona. Stres može utjecati na hormonsku ravnotežu.