missed abortus

Lejla

Poštovani!

Imam sina kome je šest godina. Bio je normalan i prirodan porod. Prošle godine u martu mjesecu sam ostala u drugom stanje, da bi 24. juna te iste godine nastupio missed abortus. Potpuno neutvrđeni razlozi, jer nije rađena biopsija ploda. Odstranjivanje ploda odnosno kiretaža mi je učinjena u Sarajevu, jer inace tu živim. Molim Vas ako možete da mi kažete uslijed čega najčešće dolazi do missed abortusa i koje po vama predrage bi trebala da uradim prije nego se odlučim za ponovnu trudnoču koju zaista od srca želim.

Unaprijed zahvalna,

Lejla

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
uzroke pobačaja dijelimo u nekoliko skupina; anomalije zametka, inefkcije, imunološke itd. Prije slijedeće trudnoće uputno bi bilo uz rutinske preglede, napraviti i cervikalne briseve te ev. TORCH, kojima će se isključiti infekcijski uzroci pobačaja. Rezultati tih pretraga odredit će daljnje korake.

Lejla

Postovani dr. Alebic!

Zahvaljujem se na Vasem brzom odgovoru. Poslusat cu Vas savjet.

S postovanjem,

Lejla

Poštovani dr. Alebić!

Samo još jedno pitanje, prije petnaestak dana radila sam papa test i po njihovom je uredu, pripadam toj nekoj grupi 2. Molim Vas da mi kažete da li je to uredu, pošto se ja baš ne razumijem u te grupe. i još jedno, u posljednje vrijeme imam povečan daj neki iscjedak ali mi ne izgleda baš kao bijelo pranje, nego je više sluzavo. Šta mislite šta bi to moglo da bude, i koje mjere da poduzmem.

S poštovanjem,
Lejla

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Nalaz je u redu. Za daljnje preporuke pročitajte ponovno prethodni odgovor.