Moguca trudnoca

Mare567

Pozdrav,
Partner i ja smo imali nezasticeni odnos prvog dana prosle mjesecnice (31.12) te je partner svrsio u mene, tokom mjeseca smo takoder imali nezasticeni odnos, ali nije svrsio. Mjesecnicu sam dobila uredno nakon 28 dana kao i inace (28.1.) Nakon normalnih simptoma pmsa. Jedina razlika je sto mi je mjesecnica dosta slabija nego inace. Prvi dan je bio normalan sa bolovima kao inace, ali drugi i treci puno slabiji. Takoder tijekom krvarenja sam u krvi naisla na komadice kao i inace samo opet dosta slabije. Ciklus mi je inace 28 dana (+/- dan-dva) te traje 6-7 dana
Zanima me je li slabije krvarenje znak trudnoce ili je drugi uzrok posrijedi
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija ne mora uvijek biti istog intenziteta i trajanja. Prema svemu što ste naveli ne radi se o trudnoći.

Sam2211

Poštovani , zadnja mjesečnica mi je bila 31.12.2017. U međuvremenu 12.1.2018 imala sam prvi nezaštićeni odnos no izvadio je par sekundi prije ejakulacije nekoliko dana nakon toga dobila sam mokraćnu infekciju izazvanu bakterijom proteus mirabilis te sam 20.1.2018. Počela piti antibiotik negdje pet dana prije sljedeće očekivane mjesečnice koja je trebala doći 31.1.2018 imala sam ujutro blago krvavi iscjedak , mjesečnica mi je nije došla ali imam već dva dana grčeve u trbuhu kao predmenstrualni sad ne znam da li je moguća trudnoća ili mjesečnica kasni zbog antibiotika ili same infekcije ?

Avatar1

Postovani,

Imam pitanje molim vas za savjet.
Naime, imala sam mjesecnicu 10.12., i spolni odnos 21.12.
Inace imam blago policisticne jajnike, zakasnjelu ovulaciju ali i curu od 2godine.
Taj spolni odnos nije bio zasticen ali muz je ejakuorao vani. S tom da nakon ejakuacije nije sve izaslo, ali spolni odnos je zavrsio.
Imam 10 dana do mjesecnice i malo su mi grudi osjetljive.
Test je negativan al znam da je rano. Međutim uhvatila me panika da se radi o mogucij trudnoci s obzirom da mi se cini da me inace ne bole. Imam malo neredovit ciklus. Jel postoji mogucnost? Uvik koristimo ovu metodu snosaja vani sad( jedino kad smo radili dijete nisml, hocu rec mije s desilo... please help sad(

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Sam211, učinite test na trudnoću. Moguće da je to bilo implantacisko krvarenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Avatar1, pretpostavljam da se radilo o 1. mjesecu (siječnju), a ne 12. (prosincu) kako ste naveli. Osjetljivi testovi mogu detektirati trudnoću već 7 dana nakon oplodnje. Prema navedenom (ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu) šanse za trudnoćom ne postoje.

Lilijan

Pozdrav!
Menstruacija mi kasni 4 dana, s tim da imam sumptome kao da cu da dobijem (bol u ledjima, osjetljive dojke..). Juce sam (predvece) radila tri testa za trudnocu i sva tri su pokazala dvije crtice, s tim da je ta druga svjetlija. Suprug i ja smo imali odnose kada su meni bili plodni dani. Zanima me da li su dovoljno pouzdani kucni testovi (pogotovo kad je druga crtica na testu svjetlija), i ako bih radila analizu krvi da li bi se odmah moglo vidjeti da se radi o trudnoci? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u vrijeme kada ste radili testove oni su vrlo pouzdani. Gotovo preko 99%. Vađenjem beta HCG-a iz krvi trudnoća će se dokazati sa 100% sigurnošću.

andeosgreskom1234

Poštovani, imam pitanje veza za trudnocu...u 12 mj dobila sam menstruaciju 12.12.
zadnji odnos imala sam izmedu Bozica i nove godine... Nakon toga menstruacija mi je kasnila 3 dana dobila 11.1.,(sto inace nije bas obicaj ali se znalo desavati),bila je mozda mrvicu slabijeg intenziteta nego inace, ali normalne boje, sa komadicima krvi ko i inace... Nakon menstuacije(sa upalom uha i antibiotikom) osijecala sam 2 dana zarenje u ljevoj dojci(prekinula sam sa antibiotikom i zarenje je prestalo) ali su mi grudi jako osjetljive a bradavice najvise .
Da li bi to mogao biti simptom trudnoce?!
(Da napomenem, da sam u 12 i 1 mj bila 2.na sluzbenom putu, promjena klime itd itd. )

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste nakon zadnjeg odnosa imali mjesečnicu, sigurno se ne radi o tudnoći. Osjetljive grudi idu u sklopu pms-a.

andeosgreskom1234

Poštovani doktore... da li je moguce da implatacijsko krvarenje traje 7-8 dana ko i menstruacija ? i čemu prepisati žarenje samo u jednoj dojci i to 13. dan od pocetka menstuacije ali za vrijeme kada sam pila antibiotik za upalu uha,? međutim kada sam ga nakon 3 dana prestala piti zbog zarenja u dojci, isto je nestalo nakon 2 dana, medutim ostala je ko mala zilica na istoj dojci koja je izbocena prema bradavici ...

Zahvaljujem na odgovoru, s poštovanjem .

Lilijan

Postovani, zahvaljuem se na odgovoru. Nakon tri testa, uradila sam analizu krvi i beta hcg iznosi 181. Meni menstruacija kasni 6 dana, a poslednju mentruaciju sam imala od 02-06.01.Zanima me da li je ta vrijednost bete hcg u redu? Narucena sam kod ginekologa za nekoliko dana, ali me interesuje vase misljenje.
Hvala i srdacan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana andjeosgreškom, implantacijsko krvarenje ne traje 7 do 8 dana nego 2 do 3 i puno je oskudnije od menstruacije. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda dojke. Nemoguće je bez pregleda reći o čemu se radi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lilijan, nalaz betaHCg-a govori da se radi o trudnoći. U urednim trudnoćama vrijednosti beta HCG a se udvostručuju otprilike svaka dva dana. Uzv pregled je najbolje učiniti oko 6 tjedana od posljednje menstruacije..

andeosgreskom1234

Poštovani, zahvaljujem na odgovoru...
UZV dojke mi naravno u sto skorijem planu da ga uradim...

lp

Mislav111

Postovani. Napravila sam test na trudnocu nakon 1 dana od kasnjenja mjesecnice, tj 29ti dan. a 12 dana nakon odnosa sa zastitom ali smo se radi prstiju prepali. Negativan je. Jel pouzdano to cyberblue 12 dana nakon odnosa i dan kasnjenja menstruacije?

privatno92

Postovani, decko i ja smo imali uzastopne spolne odnose s tim da se on nije okupao nakon prvog, zanima me postoji li mogucnost da sam trudna s tim da smo koristili metodu prekinuti snosaj i bili su neplodni dani? Kasni mi 7 dana pa sam malo uplasena. Hvala unaprijed na pomoci.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Mislav111, 12 dana nakon odnosa test je pouzdan. Ne radi se o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, privatno92, čim mjesečnica kasni mora se posumnjati na trudnoću. Iako su, prema onome što ste naveli šanse vrlo male, savjetujem da učinite test na trudnoću.

Koala25

Pozdrav. 14 sam imala zasticeni odnos Ali nismo provjeravali kondom nakon odnosa I bojim se da se nije dogodilo nesto. 20 nakon 30 Dana dobila sam mjesecnicu medutim citam da kod rane trudnoce dolazi do oblong krvarenja sto je I bilo. Trenutno danas sam u ovulaciji ali vec par dana napeta u trbuhu I napuhana jako . Ovih Dana sam imala I iscjedak smede boje. Bolove. Test sam napravila u to vrijeme. negativan je. Ali umorno se osjecam I ponekad mi se vrti. Da li ima smile radit opce test ili ga trebam napravit prije I duce menstruacije ako kasno? Da li ima brige oko trudnoce uopce? Sto ako sam trudna ipak da li cu moci pobaciti?