Moguca trudnoca?

larahh14

Poštovani, imala sam zadnji odnos 12.05. , sutra dan sam dobila menstruaciju koja je bila kao i sve prethodne, sada mi je uranila i skroz je oskudna, da li je moguće da je implantacijsko krvarenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sigurno se ne radi o implantacijskom krvarenju. Ukoliko niste imali odnose nakon menstruacije trudnoća nije u pitanju. Vjerojatno početak menstruacije.

aastrophel

Poštovanje. Znači ovako
Djevojka je imala menstruaciju od 1.5 do 8.5
Imali smo odnos 4 puta:
11.5 zaštićen bez ejakulacije
12.5 zaštićen bez ejakulacije
23.5 nezaštićen bez ejakulacije
24.5 nezaštićen bez ejakulacije
Plodni dani su bili od 16.5 do 22.5 te dan ovulacije 21.5.
Danas joj je izašao bijeli iscjedak.
Iduća menstruacija joj je trebala biti 4.6 ali kasni evo četvrti dan. (Samo da napomenem da joj menstruacija nikad nije uredna, prošli mjesec je kasnila 5 dana itd.)
Zanima me da li je moguća trudnoća. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli trudnoća nije moguća.

uiscekivanju

Postovanje
Zadnju menstruaciju sam imala 29.04.2018. Nakon 4 dana kasnjenja 1.6 su napravljena 2 testa i oba pozitivna, treci je napravljen 4.6 isto pozitivan. Kod ginekologa sam bila 7.6 i rekao je da on na ultrazvuku ne vidi trudnocu i poslao me vaditi b hcg jer je mozda bila kasna ovulacija. Danas napravljena prva beta i iznosi 123,3.
Da li postoji mogucnost trudnoce?! Zadnji nezasticeni odnos bio 20.4.
Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sutra se javite liječniku. Treba ponoviti beta HCG. Kod urednih trudnoća beta se udvostručuje otprilike svaka dva dana. Kod izvanmaternične to nije slučaj. Moguće da je došlo do kasnije ovulacije i zato trudnoća još nije vidljiva, a beta nizak. Pri vrijednostima bete iznad 1000 plod bi se trebao vidjeti. No, ukoliko je beta pozitivan (i nema pravilan porast), a plod nije ultrazvučno vidljiv, treba misliti na izvanmaterničnu trudnoću.

Loknahear

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 17.5. A nezaštićenu odnos 27.5. i 28. 5. Nakon tih odnosa imala sam lagano krvarenje dva dana, ali jako malo. Deset dana pred menstruaciju imam povišenu temperaturu 37.1 do 37.5. a par dana sam imala mučninu i jednom sam povracala. Grudi su mi jako otečene, ali ne bole ni nista. Laganu bol osjetim u donjem dojelu trbuha i oba jajnika kako me bockaju ali ne u isto vrojeme. Koja je mogućnost trudnoce? Hvala na odgovoru

Lara1a

Poštovani,

naime zadnju mensruaciju sam imala od 18. Do 23. 5. I sljedeca bi mi trebala doci za 4 dana. Ja sam prekjucer tj. 8.6. Imala nezasticeni spolni odnos, odnos je trajao svega 20 sekundi bez zastite i decko je ejakulirao tek nakon koju minutu kad je izvadio iz mene. Po kalendaru mi je to bio neplodan dan i jos par dana iza i ispred toga. Naime dosta sam mlada i jakoo se bojim na samu pomio trudnoce ali evo danas kad sam otisla na wc osjetila sam da mi mokraca ima dosta intenzivan miris i malo me jucer i danas povremeno boli donji dio trbuha. Ja se uzasno plasim i stvarno nadam da nisam trudna jer nista ne mogu, molim vas za vasu pomoc. Jel moguca trudnoca s obzirom na neplodne dane i da, decko je to jutro drkao i nije obrisao spolovilo temeljito ali mi smo tek kasnije imali spolni odnos. Je li moguca samo neka upala ili nesto? Molim Vas pomozite!

Lara1a

I hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi sigurno nisu od trudnoće, no prema navedenim datumima nezaštićeni odnosi su bili u vrijeme plodnih dana, što znači da postoji šansa za trudnoću.

Lara1a

Poštovani, je li moguce da ste slucajno pogrijesili? Naravmo da ne sumnjam u Vase znanje ali imam kalendar na mobitelu u koji upisujem sve svoje mensztruacije od kad do kad traju i oonda mi po danima pise kada su plodni kada neplodni, pise da su plodni bili od 26.5. Do 1.6. Tako da jeste li sigurni da je spolni odnos bio u plodnim danima? Ja Vam se stvarno ispricavam, necu Vas vise gnjaviti ali sama pomisao na trudnocu eto stvsrno ne znam sto bih rekla. Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lara1a, odgovor se odnosio na pitanje postavljeno prije Vašeg. Prema svemu navedenom Vi ste imali odnos u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće. Prema simptomima vjerojatno se radi o upali mokraćnih puteva. Savjetujem da učinite analizu urina.

Lucijak78

Imam 20 godina i inace mi menstrualni ciklus traje oko 32 dana osim zadnjeg kada mi je uranila 5 dana. Zadnja menstruacija mi je bila 9.5., a spolne odnose prvo 20 sekundi bez, a onda s prezervativima sam imala 13.5., 2.6. i 10.6., odnosno po mojim proracunima u neplodne dane. Zadnjih dana mokraca mi je mutne boje te osjetim peckanje prilikom mokrenja, a bolove u donjem dijelu abdomena osjecam vec neko vrijeme te su vjerojatno povezani s infekcijom mokracnih puteva. Menstruacija mi kasni 4 dana, a vec par dana imam intenzivne grceve,a ostale simpome pmsa nemam, ali nista od menstruacije. Zanima me da li je u pitanju trudnoca ili je kasnjenje menstruacije mozda uzrokovano infekcijom mokracnih puteva?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mala je šansa da se radi o trudnoći. Upala nije razlog kašnjenja menstruacija. Vjerojatno je u pitanju blaži hormonski disbalans.