Moguca trudnoca !!

hulala1

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala 1.4. , rizican odnos sam imala, 13 i 14 , bez zastite, metodom prekinutog snosaja, ali posle tog samo je rukama malo obrisao ejakulaciju i nastavili smo, da li moze od tog doci do trudnoce, inace osecam muku, peckanje u bradavicama, i stomak mi nadut . I posle koliko se moze raditi test na trudnocu? Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da može doći do trudnoće.
Test na trudnoću napravite ako vam koji dan kasni menstruacija.

stels02

Postovani
Prije ove zadnje menstruacije sam imala odnos bez zastite,bez svrsavanja u neplodne dane.Menstruaciju sam dobila 6.6. i trajala je normalno i imala je malo onih znakova sluzi i na kraju mi je islo ono smede.Zavrsila je u nedelju i ja sam u utorak 2 dana nakon imala ondos s zastitom.E sad jutros sam se probudila i imala sam nes smede i malo crvenog u gacama i neznam od kuda to i odmah sam pomislila na trudnocu.Nastavilo me bolit nakon menstruacije dolje u trbuhu i bole me leda i glava i pisam svaka 2-4 sata al mislim da imam upalu mokracnog sustava i zato me sad ovo prepalo.Mozete li mi reci o cem se radi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju. Nema razloga za brigu.