Mogucnost trudnoce?

jana1234

Dobro vece ,imala sam nezasticeni odnos sa momkom i on uospte nije ejakulirao tog dana(niti tokom odnosa ) ,a znam da predejakulat sadrzi spermatozoide,a citala sam da se predejakulat izbacuje tokom odnosa ,s tim sto sam ja mislila da se predejakulat izbacuje par sekundi pred ejakulaciju pa ne znam sta je tacno,meni menstruacija kasni 3 dana i volela bi da mi kazete da li po vasem misljenju postoji mogucnost trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, predejakulat ne sadrži spermatozoide i prema svemu što ste naveli ne postoji šansa za trudnoću.

Enna123456

Postovani,

Prije god.dana utvrdjeno mi je postojanje prolaktinoma, i povisene razine hormona prolaktina zbog cega sam na terapiji dostinexom. Vec 3-4 mjeseca imam redovne cikluse zahvaljujuci navedenoj terapiji trajanja 27-28 dana a i prolaktin je u granicama normale.
Prosli mjesec na 18dc -8.2.imala sam spolni odnos prekinuti snosaj.
Na 25dc -15.2. (Sedmi dan poslje odnosa prvo sam imala smeckasti iscjedak koji mi se i inace javlja prije menstruacije i pretvori se u pravo krvarenje nakon dan dva- menstruaciju trajanja i nteziteta kao i inace).

Poslje navedenog nisam imala spolni odnos.

Ovaj mjesec na 18-19 dc imala sam smeckasti iscjedak koji je trajo 1 dan i prestao.
Sad mi je 23.dc menstruacija nakon iscjedka nije uslijedila.. i vec sam zabrinuta sto bi to znacilo..
Dal je moguce da je rijec o trudnoci iako sam imala menstruaciju i na sta sve ovaj iscjedak koji je prestao moze ukazivati? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. Moguće da se radilo o ovulacijskom krvarenju.