Mogućnost trudnoće

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marina, to je normalno. Krv koja odstoji neko vrijeme u rodnici poprimi tamnu boju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Col3, ako je zadnji test negativan veće je vjerojatnost da nije došlo do trudnoće. Jedini 100% siguran način dijagnoze trudnoće je određivanje beta hcg-a iz krvi.

Arya77

Poštovani.
Zadnju menstruaciju sam imala 24.4. Inače mi ciklusi traju po 26 dana, ali zadnja 3 su mi odstupala od normale; 2 su trajala 30 dana, a jedan 23. 3.5 sam imala nezaštićeni odnos, te sam 4 h poslije popila tabletu EllaOne. Ako bi uzela da je moj normalni ciklus 26 dana, jučer sam trebala dobiti menstruaciju, ali nije došla. Danas sam radila test na trudnoću koji je bio negativan. Trebam li ponoviti ili da sada samo čekam menstruaciju?
Hvala na odgovoru.

ivan1234

Poštovani, imam jedno pitanje pa vas molim da mi odgovorite ili malo pojasnite ako budete mogli. Ovako, 03.04. je ženi bila zadnja mjesečnica, još je uvijek nije dobila, ono što me zbunjuje jest to da je 10.05. pravila test na trudnoću i bio je negativan, pošto nakon toga mjesečnica nije došla, napravila je tri dodatna testa, dva su bila 20.05., a treći je bio 21.05. - sva tri su bila pozitivna, tako da je otišla kod svog ginekologa. On ju je pregledao sa ultrazvukom i rekao da ne vidi ništa unutra i da nije trudna te ju poslao na vađenje krvi, još k tome ju je dobrano preplašio tako što je rekao da može biti svašta. Žena mu je zaboravila reći da je pravila test 10.05., što mislim da je vrlo bitna informacija. Isto tako, pijemo otprilike mjesec dana jedan čaj koji je dobar za povećanje plodnosti, odnosno, koji je pomoć u postizanju trudnoće, a isto tako, svake godine sredinom proljeća ženi menstruacija kasni, nekada i po 15-20 dana. Je li moguće da se ciklus plodnih dana pomaknuo i da je trudnoća počela tek nakon 10.05. pa da se još ništa ni ne može vidjeti u maternici?
Isprike na dugačkom objašnjavanju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Arya77, obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa test je gotovo 100% točan. Vjerojatno je tableta poremetila ciklus. Pričekajte menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani ivan1234, moguće da se ciklus poremetio te je ovulacija nastupila kasnije nego inače i da se zbog toga ultrazvučno trudnoća još ne vidi. Druga mogućnost na koju trebamo pomisliti je izvanmaternična trudnoća. Preporučam da supruga izvadi beta hcg iz krvi. Prema tim vrijednostima okvirno će se znati koliko je trajanje trudnoće. Kod vrijednosti beta hcg-a iznad 15000 j. uredna trudnoća bi trebala biti vidljiva ultrazvukom. Ukoliko se trudnoća ne prikaže, a vrijednosti beta hcg-a su iznad navedenih mora se posumnjati na izvanmaterničnu trudnoću.

ivan1234

Poštovani, puno hvala na odgovoru. Imam još jedno pitanje, ako bi se na primjer radilo o vanmaterničnoj trudnoći a ako je ona počela prije 10.05., dali bi već taj test koji je žena radila 10.05. bio pozitivan?

Ivo Balenović, dr. med.

Test je pozitivan ukoliko je od oplodnje do testa prošlo više od 7 dana. Prije toga test ne može detektirati hormon trudnoće.

Raziela17

Poštovani, prvi dan zadnje menstruacije bio je 25.4., ciklus mi je inače dosta redovit, od 28-30 dana. Imala sam nezaštičeni odnos s dečkom, koji je trajao svega minute, 13.5. Dečko nije ejakulirao, i na kalendaru po kojem pratim svoj ciklus, dan je bio neplodan. Zanima me, da li sam možda ostala trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

dunja.dunja

Poštovani, zadnju menstruaciju sam dobila 31.3. i trajala je do 5.4.
Od tad, imala sam nekakvo maleno krvarenje (samo kad se obrišem) 16. i 17.4. te sam mislila da je to ovulacija, no ono se opet pojavilo 29.,30. i 31.5. Bila sam kod ginekologa još prije ovog prvog krvarenja i rekao mi je da imam policistične jajnike i dao mi Diane 35, bez ikakvih krvnih pretraga, bez ičega i samo rekao da ih krenem piti kad dobijem menstruaciju. Da vas ne lažem, odnose sam imala, ne znam točno više na koje datume, ali SVAKI put sa kondomom, dečko nikad nije svršio u meni, nego ga bi izvadio par minuta (5-6) ranije i k tome smo još svaki put provjeravali kondom, nije bio niti jednom pukao.
Ovaj mjesec sam pokušala pratiti položaj cerviksa i plodnu sluz, no očigledno je to kod mene ne moguće.
Jedan dan je cerviks višlje, drugi dan je niže. Isto kao i sluz. Jedan dan je obilnija, drugi dan manje, pa onda opet par dana obilna, rastezljiva, onda sam opet par dana suha.
Napravila sam 3 testa na trudnoću. Jedan prvim jutarnjim urinom na 35 dan ciklusa - negativan.
Jedan navečer na 50 dan ciklusa, također negativan. I jedan sam napravila jučer na 54 dan ciklusa i on je također negativan.
Zanima me što da radim? Mogu li sa sigurnosti eleminirati trudnoću?
U utorak navečer su me jako boljeli jajnici i danas imam popriličan pritisak dolje, a grudi me bole kad ih stisnem sastrane već nekih 6-7 dana, sve intezivnije. Čak me kao malo i peckaju.
Što da radim? Da se odem opet javiti svom ginekologu? Danas je 55 dan ciklusa.

dunja.dunja

I da, može li bol u bradavicama na grudima, biti simptom PMS-a? Jer boli me baš kad ih stisnem. Nisu promijenile boju ni ništa.

dunja.dunja

I iscjedak mi je je onako rastezljiv, zamućen i mogu ga razvući pod prstima. Što je pak to sad????????

Conthoriana

Poštovani,

moja posljednja menstruacije je bila 07.05., odnos sam imala 18.05. kada je pri kraju kondom pukao te je dio sperme zavrsio unutar mene sto nismo znali do kraja. U roku od 12 sati sam popila EllaOne tabletu.
Kolike su sanse da se dogodila trudnoca? Ciklus mi traje od 25-29 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana dunja.dunja, trudnoća sigurno nije. prema opisu iscjetka vjerojatno je ovulacija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Conthoriana, tabletu ste uzeli na vrijeme. Učinkovitost tablete je oko 90 - 95%

Marina26

Također prilikom pregleda jajnika jako me je boljelo i doktor je primjetio roskasti iscjedak? S obzirom da kostim kondom kao zastitu i da nista rizicno kod odnosa nije bilo sto mislite sto se tu dogada ?

Marina26

Poštovani došlo je do neke greške i moj prvi post se nije objavio a drugi je. Naime, imam pitanje koje nije usko vezano uz temu ali posto sam ovjde vec pisala nastavit cu. Danas sam bila kod ginekologa na redovitom pregledu i papa testu da bi mi utvrdio policisticne jajnike. Mene zanima sljedece ja sam sa 16 godina imala namjerni pobacaj nakon cega sam odmah pocela piti yaz i tako 5 godina. Napravila sam pauzu od tableta nakon cega mi je prva menga dosla normlano ali ostale nisu. Prestala sam ih piti u 12 mjesecu 2017-te. Mene zanima koliko ce mi sadasnja situacija stvarati probleme kod buduceg zaceca? Naime, imam 22 godine i trenutno ne planiram djecu ali u buducnosti bih voljela imat i sada me je ovo stanje jako zabrinulo. Doktor ce me za mjesec dana ponovo staviti an pilule. Zanima he da li su pilule mogle uzrokovati policisticne jajnike jer do prije godinu dana sve je bilo uredu. Takoder prilikom pregleda doktor je ucio roskasti iscjedak sto to znaci ? Takoder zanima me ukoliko mi je poslijedna menga pocela 29.4 kada je pozeljno uzeti tablere za poticanje mesntruacije ukoliko sama dode? Ginekolog mi ej rekao jutros ali nisam sigurna da li ej nakon 32 ili 38 dana ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tablete sigurno nisu uzrokovale policistične jajnike. Naprotiv, terapija izbora kod policističnih jajnika su kontracepcijske pilule. Savjetujem da učinite analizu hormona. Prema tome će se odrediti terapija. Roskasti iscjedak ne znači ništa. To je subjektivna procjena liječnika. Tablete za poticanje menstruacije se uzimaju u drugoj fazi ciklusa, ovisno o uzroku koji je doveo do izostanka menstruacije. U vašem slučaju možete ih početi uzimati ukoliko Vam menstruacija izostane više od 7 dana. Ništa od svega što ste naveli ne bi trebalo utjecati na mogućnost da ostvarite trudnoću. Nema razloga za brigu.

Conthoriana

Kada bi bilo moguće najranije napraviti test na trudnoću?