mogucnost trudnoce?

dnnk

Hvala na odgovoru.
Da li se moram brinuti ili već slijedeći ciklus može doći do ovulacije? Ako mi možete odgovoriti zašto ne dolazi do zadebljanja endometrija te zašto nema vidljivih folikula? Ciklusi su mi od 29-32 dana, i krvarenje normalno u trajanju 4 dana.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zato jer je estrogen nizak i već duže vjerovatno ne ovulirate.
Otuda tanak endometrij.

dnnk

Da li mi možete reći što da radim? Da li trebam neku terapiju i kako potaknuti ovulaciju? Koja je vaša preporuka? Pila sam pilule yasmin 5 godina. S početkom ove godine sam prestala piti i od tada sam prvi put bila na pregledu.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite spolne hormone za početak.

b.eby

Poštovani,
Posljednja menstruacija mi je bila 15.06 - 21.06. Spolni odnos bez zaštite 25.06. Nakon toga sam dobila jako oskudno krvarenje 16.07 ( nekoliko kapi dnevno ) koje je trajalo 3 dana. Inače mi menstruacija traje 5-6 dana s tim da prva tri dana imam jače krvarenje a zadnja tri oskudnije. Test sam napravila 19.07 poslijepodne i bio je negativan.
Jesam li test napravila prerano? Postoji li mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste prerano. Ako je negativan ne radi se o trudnoći.