mogucnost trudnoce

maja07

Postovanje, jako sam zabrinuta i nadam se da cete mi barem malo pomoci. 08.04.2015. imala sam spolni odnos nakon 4 godine. Prije toga ciklus mi je bio 23.03. i trajao je 4-5 dana. Racunajuci odnos sam imala u vrijeme plodnih dana. Odnos je bio nezasticeni jer sa kondomom nije islo. Partner je prije ejakulacije izvadio penis. U trenutku kada ga je izvadio vidjela sam da je bio cist tj. nisam primjetila nikakve tragove sperme. Pitala sam ga jeli pazio i on mi je rekao da je. Par dana nakon odnosa tocnije 12.04. nastupilo mi je krvarenje koje je trajalo 5-6 dana; prva dva dana nesto obilnije, a zatim slabijeg krvarenja. Po meni je to bila menstruacija (ispravite me ako grijesim). To krvarenje nastupilo je 8 dana ranije od predvidenog ciklusa. Sljedecu sam menstruaciju trebala dobiti 10.05., ali ona mi sada kasni. Ciklusi su mi uvijek redoviti u trajanju od oko 28 dana, nekada zna doci par dana ranije i ovo je prvo kasnjenje sto mi stvara dodatan pritisak. Uobicajni simptomi su mi pojacan apetit, ponekad jace nekad slabije izrazene akne, bolne grudi i bol jajnika par dana prije ciklusa. U ovom periodu bio mi je prisutan iscjedak, te po prvi put bolnost samo bradavica na dodir, a citajuci o simptomima o trudnoci to je jedan od pokazatelja koji me je skroz bacio u komu. Kako mi menstruacija kasni 1 dan panika mi je sve veca i veca s tim da su mi iscjedak i bol bradavica jucer 10.05. prestale, a danas mi se javila ne toliko jaka bol jajnika. Zanima me da li sam uzimajuci sve gore navedene uzroke ostala trudna? Ako nisam za otprilike koliko dana bih mogla dobiti menstruaciju? Dali je potrebno raditi test na trudnocu i ako da nakon koliko dana kasnjenja menstruacije? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nakon iduće menstruacije niste imali odnose onda se ne radi o mogućnosti trudnoće. Kad ćete dobiti zaista ne znam.
O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

garavusa1950

Poštovanje,imam jedno pitanje.Dakle,menstrualni ciklus mi je od 28-30 dana.zadnju mjesečnicu sam imala 15.4,traje mi 7 dana,dok sam uzastopni nezaštićeni spolni odnos bez ejakuacije imala u nedjelju 3.5 (oko 2 i 30 ujutro).nakon prvog odnosa dečka sam oralno zadovoljila,te smo krenuli s drugom koji je bio kraći nego prvi.
Zanima me da li postoji šansa trudnoće(koja nije baš opcija) ili dramim bez razloga?Očekujem brz odgovor.Srdačan pozdrav

sanja7

Ne znam da li sam na odgovarajucoj temi al hitno mi treba strucni odgovor. Prije 10 dana sam bila s deckom al nismo imali odnos, trljao je svoj penis o moju vaginu s tim sto je svriso tek na kraju dalje od mene ali mu je prethodno curila neka tecnost. Kasni mi menstruacija 3 dana, da li je trudnoca moguca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Garausa zbog opetovanih odnosa nije u potpunosti moguće odbaciti mogućnost trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanja prema opisanom trudnoća nije moguća.

MarcM

Poštovani doktore molim Vas za pomoć.
Mojoj curi kasni menstruacija već više od tjedan dana (inače ima neredovite cikluse) i već je prošlo više od 40 dana od posljednje menstruacije. Ona si računa neplodne dane po nekoj metodi za određivanje sluzi i u zadnjih dva tjedna smo imali spolni odnos bez zaštite ali ja nikad ne svršim unutra i tako inače i radimo dok su neplodni dani bez zaštite a dok su plodni sa zaštitom. Prije tri tjedna je bila na pregledu kod ginekologa čisto ovak i on nije zamijetio nikakve probleme. Napravila je test za trudnoću prekjučer i bio je negativan. Nas zanima da li je ipak moguće da je trudna? Da li je moguće da joj kasni zato jer je sportašica (intenzivno se bavi plesom) ? Također je u zadnje vrijeme malo pod stresom i zbog fakulteta.

Unaprijed se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, s ovolikim kašnjenjem, naravno da se ne radi o trudnoći. No nemojte računati plodne i neplodne dane ako je ciklus neredovit.

MarcM

A ovo što se tiče bavljenja sportom da li je istina da može zbog toga kasniti ili čak preskočiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može, kod intenzivnog bavljenja sportom i jakih fizičkih napora.