mogucnost trudnoce?

melika_20

Dobar dan, ovako, prijem microgynon vec 3. Mjesec na desetoj sam tabletici, prije 10 dana mi je menstruacija zavrsila ali vec 2-3 dana imam smedji iscjedak, nekada je blag a nekada jak, a nekada je i pomjesan sa krvi, to mi se desava vec drugi put, da li postoji mogucnost trudnoce ili je moguce nesto drugo, sto vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći već o probojnom spoting krvarenju uz piluel. Nastavite dalje s uzimanjem.

sani6

postoji li mogucnost trudnoce ukoliko se muskim polnim organom samo blago dodiruje zenski, prije svrsavanja svakako?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

mia_mia_v

Postovani, zanima me kolika je mogucnost trudnoce ukoliko mi je decko svrsio na vaginu, na ulaz. Nakon tog nije bilo penetracije niti spolnog odnosa. Jesu li se spermatozoidi sami mogli sliti u rodnicu? Hvala Vam unaprijed.

mia_mia_v

I moze li prilikom brisanja sperme, dio uci u rodnicu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne mogu znati. Ako je dio ejakulata završio ili se slio u rodnicu, šansa za trudnoćom postoji.

zabrinuta_02

Poštovani,

Posljednju menstrauciju sam imala 20.10 ( koja je kasnila nekoliko dana), a spolni odnos 9.10. koji je bio zastićen kondomom i dečko je ejakulirao u kondom izvan mene.Inače mi ciklusi traju od 30-33 dana. Moje pitanje je da li postoji mogućnost trudnoće pošto mi je posljednja menstraucija bilo vrlo oskudan i trajala je samo 2 dana?

Hvalaa Vam unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

zabrinuta_02

Hvala Vam doktore na odgovoru,radila sam danas popodne test koji je negativan, mogu li sad sa sigurnošću isključiti trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno da.

Luka96

Postovani,
Menstruaciju sam imala 02.10 zavrsila je 08.10 a spolni odnos bez zastite sam imala 09.10. Decko nije ejakulirao u mene al je taj dan ejakulirao prije toga mozda na 4-5 sati. Od tada me neprestano boli donji stomak kao da svaki cas trebam dobiti i kao da mi se u donjem stomaku pojavilo kao nateknuce.
Sljedeca menstruacija mi je kasnila 5 dana i trajala je dan manje nego obicno. Kada se zavrsila stomak me nastavio boljeti kao pred menstruaciju.
Da li treba da se brinem i sta moze biti uzrok neprestanog bola kao pred menstruaciju?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzrok bola bi mogla biti upala jajnika, cista, upala mjehura i sl. Svakako posjetite za početaak ginekologa.

Jane3838

Poštovanje,
pijem Qlaira pilule već tri tjedna, svakoga dana u isto vrijeme. Nezaštićen odnos sam imala tek nakon 9 dana od početka konzumiranja pilula (kao što piše u uputstvu), a nakon toga je partner više puta ejakulirao u mene. Smeđi iscjedak mi se prvi put pojavio na sredini ciklusa, dakle prošle sedmice, a sada ponovo. Zanima me da li je potrebno da uradim test na trudnoću ili sam, unatoč tim ejakulacijama, stroprocentno zaštićena? Čitala sam iskustva nekih žena koje su ostale u drugom stanju unatoč konzumiranju pilula..
Također, da li bih trebala dobiti mjesečnicu nakon tamnocrvenih pilula i ako ju ne dobijem, da li tada trebam imati razloga za brigu?
Velika Vam hvala i srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu ako ih uzimate redovito. Spoting koji imate posljedica je uzimanja niskodozažnih pilula. Nastavite s uzimanjem prema shemi.

Luka96

Pisala sam Vam iznad .
Samo me zanima.. znaci nema rizika od trudnoce?
Usput imam i male mucnine ali ne povracam. Mnogo aam zabrinuta. Hvala Vam

j.mil7

POSTOVANI.
Pisala sam vam pre nekoliko dana sa drugog naloga ali on je ugasen iz nekog razloga pa sam napravila drugi. Imala sam pokusaj odnosa sa deckom u nedelju na ponedeljak. Znaci ponoc je u pitanju. Nije doslo do penetracije do kraja jer je bila neopisiva bol pa nismo zeleli do kraja. ( Nezasticen odnos je bio u pokusaju) Posle sat dva sam primetila kap dve krvi posle wc-a ali nista drugo. Tokom pokusaja nije doslo ni do kakvog ispustanja tecnosti,sem toga da je decko tog jutra i vece pre imao ejakulaciju,u medjuvremenu se istusirao i urinirao nekoliko puta,a mi smo tog dana kasno u ponoc to pokusali. Bila sam kod ginekologa i rekao je da je najverovatnije povredjen himen prilikom pokusaja i dan posle pokusaja odnosa sam pocela da pijem Orgametril 2x1 7 dana, recite mi da li imam razlog za strah od trudnoce,i ako se izazove menstruacija da li i dalje moram da strepim. Veliki pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o uzroku vašeg problema.

j.mil7

Ne mogu naći odgovor koji ste dali na postavljeno pitanje,možete li mi odgovoriti ovde bila bih vam zahvalna do neba.

Dejan Šakoronja, dr. med.

j.mil nemate razloga za brigu okom trudnoće jer nije bilo ejakulacije. Krv je od pokušaja odnosa.