Mogucnost trudnoce?

Ada1

Postovani, imam 27 godina. Inace imam redovite mjesecnice, nisu bas tocne onako u dan ali dodju u mjesecu. Naime, zadnju mjesecnicu sam imala 28.01 a "spolni" odnos 10.02. stavljam navodne znake jer spolnog odnosa bas i nije bilo sem da ga je kratko u mene stavio(par sekundi) i to nije do kraja i nije decko bio blizu ejakulacije.. Ejakulirao je van mene i nismo vise nista nastavljali. Mene zanima Vase strucno misljenje da li sam bila u plodnim danima i kolika je mogucnost odnosno nemogucnost trudnoce. Ispricavam se ako je vec dat odgovor na slicno pitanje, ali sam citala pa vjerovatno nisam forum iscitala do kraja..Malo sam uznemirena pa se nadam sto brzem odgovoru, unaprijed zahvalna! Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće, jer nije bilo ejakulacije i ovo zapravo i nije bio odnos.

anke90

Postovani,ja i muz nezasticene odnose smo imali 8,10,12,14,16 i 18 dan menstrualnog ciklusa,zadnja menstruacija je 22.1.U petak sam vadila krv za markere posto imam vodenu cistu,pa me zanima moze li krv pokazat dali je doslo do trudnoce i dali postoji sansa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, jer se vadi sam ca 125. Po njemu se ne vidi.

anke90

Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

mirela001

Poštovani,

03.02.15. rađen mi je aih, sada čekam betu koju vadim u četvrtak. do bete trebam koristiti utrogestane 3X2 na dan, vaginalno. dogodi mi se da imam bijeli iscjedak, ali pretpostavljam da je to od utrogestana, ali me je sada dva dana počelo dolje malo svrbiti i peckati, doma imam rojazol kremu, dali smijem sa njom namazati vanjsko područje ili ona može smetati plodu ako je došlo do trudnoće? također me zanima dali bi sutra bilo prerano raditi test, jer sam već malo nestrpljiva?
Puno hvala
lp

mirela001

također vas molim informaciju, dali se nakon aih-a smije imati normalno spolni odnos ili treba paziti na to? u otpusnom pismu su mi napisali mirovanje, ali su mi rekli da je to napisano ali da ne treba ništa posebno, samo da ne radim neke teške fizičke poslove

hvala
lp

gogicaj

Postovani poslednju menstruaciju sam imala 11.1. Nakon iste suprug i ja smo imali nezasticene odnose. Ukupno mi kasni 10 dana. Prije 4 dana sam radila test koji je bio negativan. Juce mi je bilo ujutru malo rozikasto-smeckastog isjecka,medjutim danas nista. Moram da napomenem da navece imam mucnine u stomaku.
Da li postoji mogucnost da test nije dobro pokazao,postoji li mogucnoat trusnose ili je ona iskljucena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirela možete imati odnose, no pričekajte s odnosima koji dan do nalaza beta HCGa, a s Rojazolom možete mazati izvana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gogicaj ne radi se o trudnoći.

mirela001

Puno hvala na odgovoru
lp

martili

Poštovani,
Na metodi sam zaštite oralnim kontraceptivima Yaz ima nekih 10 dana. U nazad godinu dana mjesečnice su mi redovite ( ni jedna nije izostala ) i sa klasičnim pms simptomima koji nestaju kad nastupi mjesečnica, jedino što su mi mjesečnice generalno nešto kraće 3-4 dana. (3 dana baš krvarenja, 4. dan ili pauza pa 5. dan smećkasto rozi iscjedak ili odmah 4. dan iscjedak.) Predprošli mjesec sam imala spolni odnos metodom prekinutog snošaja i uskoro nakon toga još jedan odnos. Shvaćam koliko je to neodgovorno, i nije se ponovilo od tad. Mjesečnica je nastupila uredno, i taj mjesec i prošli, kao i ovaj kada sam počela uzimati kontraceptive. Čak sam napravila i dva testa na trudnoću u razmaku od par dana ( iz čiste panike) prije 30 dana ( Clear blue digitalni za koji nije potreban jutarnji urin ) oba negativna. Međutim, u zadnjih mjesec dva počela sam se debljati u području donjeg dijela trbuha, mada moram priznati kako nisam pazila na prehranu niti malo. Ono što me zabrinulo je čitanje po forumima o ženama kojima su mnogi testovi pokazali lažno negativni rezultat, pa me zanima da li postoji osnovana briga za odlazak kod ginekologa za daljnje testove ? Hvala najlijepša.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marti ne umišljajte si. Ne radi se o trudnoći zasigurno.

Pirjazor

Pozdrav!
Ovako.. zanima me dali postoji mogućnost trudnoće.
Naime, djevojka mi je već 5mj na diane35 tabletama i dosla joj je pauza izmedu tableta u drugom tjednu ili drugoj paletici tableta. Kada je pauza zavrsila nije popila tabletu kad je trebala nego drugi dan, proslo je vise od 24 sata jer dok je podigla u ljekarni kako joj je preporucio ginekolog. pauza izmedu tableta joj je bila od 2.2. do 8.2. i 9.2. je trebala popit novu tabletu a popile ju je na srijedu. nezasticeni spolni odnos smo imali za vikend oba dana bez ejakulacije u vaginu niti ikakve ejakulacije. Zanima me to dali je zastita pocela od srijede kad je popila tabletu ili je ipak trebalo popit na utorak kako je islo po redu ili je trebalo pričekat jedno vrijeme? Danas dok je bila na wcu tijekom mokrenja papir joj je bio krvav.
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće jer nije bilo ejakulacije.