komplikacije nako carskog reza

Sandra27

Dobar dan doktore! Evo ovako da objasnim svoju situaciju. Rodila sam carskim rezom prije skoro 7 mjesec ( 21.2 ce biti tocno 7 mjeseci), i od samog pocetka imam komplikacije sa rezom, rana se stalno otvarala i inficirala do 4 mjeseca poslije poroda, u pocetku na dva mjesta i kasnije na jednom. U pocetku su mi istiskivali tekucinu iz otvora, a kasnije je samo malo gnoj curio.... Nakon sto se napokon rana zatvorila kroz mjesec dana sam imala prometnu nesrecu i zavrsila na hitnoj medju ostalim zbog boli u trbuhu. Tamo su sve pregledali i bilo je sve u redu...( to samo napominjem iako mislim da to nema utjecaja jer je sve bilo u redu tada). I bilo je u redu do sada kada se rana opet otvorila, najmanje do sada, svega par milimetara , i cini mi se samo povrsinski sloj ali se odma upalila i zacrvenila. Kad god odem kod doktora on samo kaze da cistim ranu i to je to. Da napomenem da jos ponekad imam dosta tupe bolove u trbuhu i cesto zarenje u podrucju reza. Zanima me Vase misljenje o mogucim razlozima konstantnog otvaranja rane?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala je uzrok otvaranja rane. Sugeriram mikrobiološki bris rane.