mogućnost trudnoće, smeđi iscjedak

gresan123

Poštovanje, prije mjesec dana imala sam spolni odnos (zaštićeni) baš na prvi dan mjesečnice. tad je mjesečnica "odustala" i ponovno se pojavila nakon 4 dana. trajala je i 2 dana duže nego obično (inače traje max.5 dana baš krvarenje). poslije sam primjetila neki smečkasti isjedak. Sljedeći spolni odnos imala sam u vrijeme plodnih dana, ovaj puta nezaštićeni, no trajalo je svega 2 minute i nije došlo ni blizu ejakulacije. poslije sam opet imala taj smečkasti iscjedak. trenutno očekujem mjesečnicu, no zanima me kolika je mogućnost trudnoće, tj. je li ona uopće moguća. i što bi smeđi iscjedak mogao predstavljati pošto traje već neko vrijeme.
hvala Vam unaprijed. lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Smeđi iscjedak može biti posljedica oskudnog krvarenja koje je uzrokovano hormonskim disbalansom. Pričekajte menstruaciju. Ukoliko ne nastupi na vrijeme uradite test.

gresan123

hvala Vam na odgovoru.
samo da još nadodam, u zadnje vrijeme osjećam i neku bol u lijevom jajniku, nešto poput probadanja. može li to biti povezano uz taj smeđkasti/krvavi iscjedak?
I bi li bilo pametno otići na pregled kod ginekologa?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da su i bol i iscjedak posljedica ovulacije.