molim pomoć, kako točno izgleda genitalni herpes?

amanda25

poštovanje, molim vas da mi odgovorite kako točno izgleda
genitalni herpes na početku? ja sam dobila gore na području stidnih usana
i oko guze (dalje od analnog otvora) sve zajedno 15-tak crvenih prištića
koji svrbe, više samo na dodir, a ovako stvaraju neugodu.
sad to traje 5 dana, prištići su crveni,poveći. nisu pobjelili, niti nisu popucali,
no bojim se da bi mogao bit u pitanju herpes, jer ne znam kako
to točno izgleda? da li se kod herpesa odmah pojave baš mjehurići ili crveni prištići?
ovo moje ne izgleda kao mjehurić.
pokušavam sad to područje održavati suhim, mada sam u međuvremenu dobila mengu
pa mi još i samim time to sve nadražuje te prištiće.
da li je moguće da su mi se ti prištići pojavili zbog uporabe gynopro eteričnog ulja?
ili canesten kreme za rodnicu jer sam je par dana prije pojave prištića koristila zbog gljivica?
imam stalnog partnera 2 godine pa mi je malo nevjerojatno da bi se moglo raditi o
herpesu, ni ja ni on nikad nismo imali niti na usni, niti na genitalijama, dobro
za sebe znam točno, a za njega po onome što mi je rekao, mada vjerujem da
je tako kao što kaže.
samo mi molim vas opišite točno kako genitalni herpes izgleda?
hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, teško mi je ovako odgovoriti na neviđeno, premda sam dosta siguran da se ne radi o genitalnom herpesu.
Kao prvo uvijek se javljaju mjehurići koji prskaju i ostavljaju pliće ili dublje kratere koje zaraštaju kroz 10-tak dana.
Dakle prisutan je u incijalnoj fazi mjehurić sa crvenim haloom koji ubrzo pukne.
Kao drugo te promjene ne svrbe već izrazito peku i stvaraju jaku nelagodu.
Kao treće povećani su lokalni limfni čvorovi koji su također i bolni na dodir.
Dakle zaključak mislim da se ne radi o genitalnom herpesu.
Vjerovatno se radi o gljivičnoj alergiji ili alergijskom dermatitisu.
Savjetujem da u googlu upišete genitalni herpes slike pa vidite da li promjene nalikuju vašima.

amanda25

Puno vam hvala na odgovoru, pogledala sam slike na google, iako sam se suzdržavala malo od nelagode, na svu sreću, ovi moji prištići ne izledaju ko herpes,
danas ih je nekoliko ipak nestalo, oni koju su bili na gornjem dijelu, ostao je jedan veći, i još nekoliko ispod međice, no vjerujem da je to od eterničnog ulja neka reakcija bila.
sve u svemu hvala puno na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Frutelica

Poštovani,
može li se genitalni herpes dijagnosticirati urinokulturom ako je u aktivnoj fazi? I da li postoji bez pojave mjehurića?
Hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne i ne.

zekoslav712

Pozdrav,

U zadnje vrijeme sam na podrucju izmedu spolovila i anusa primjetila nesto nalik pristicima,ne bole,ne svrbe i nemam nikakve probleme s njima,samo sam primjetila da su tamo. Gledala sam slike po internetu i ne izgledaju mi kao kondilomi niti kao herpes.. nisu bijeli,boje su kao i koza na tom podrucju,dakle crvenkasti. Zanima me imam li razloga za brigu i sto bi to moglo biti? Takoder me zanima moze li to imati kakve veze s kontracepcijskim pilulama? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško mi je reći o čemu se radi. Vjerovatno o upali dlake, folikulitisu. Nema veze s uzimanjem pilula.

zekoslav712

Brine me to jer na tom podrucju izmedu anusa i vagine inace nemam dlacica .koza je priie bila glatka i tanka,a sad je postala hrapava i prstom mogu napipati nekakve kvrzice koje ne bole i ne svrbe..prije je bila samo jedna ili dvije,a sad ih ima malo vise...citala sam da mogu biti znakovi hpva ili herpesa pa sam zabrinuta..u ponedjeljak idem kod ginekologa ali me zanima vase misljenje l..mogu li to probati cime namazati ili slicno... ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pretpostavljam da nije ni jedno niti drugo. Nemate možda dlačica na tim mjestima ali imate folikule dlaka.