molim vase misljenje

sencii

postovani zadnju menustraciju sam imala 18 januara radim na bebi vec od oktobra mjeseca pame sad muci ili sam trudna ili samo sebi umisljam grudi mi drugacije bole i boli me po dnu stomaka sad me zanima dal je to nadolazeca menustracija ili sam trudna . nekad mi zna doc prije nikad nije tocno sara a nekad zna tacno na datum pa vas molim da mi kazete sto vi mislite o tome

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li se radi o nadolazećoj menstruaciji ili trudnoći. Ako ne nastupi za koji dan napravite test na trudnoću.

sencii

postovani doktore radila sam test na trudnocu jucer popodne test je bio negativan a ja jos nisam dobila menustraciju kasni mi vec dva dana sad neznam ili sam test uradila prerano ili jer nikad mi se nije desilo da mi kasni uvijek imam na vrijeme tacno na dan ili prije sta da radim kad ponovo da uradim test . sto vi mislite sto je upitanju sta da radim ako nedobijem a testovi budu negativni unaprijed hvalana odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

sencii

e sad sto bih trebala uradit ako ne nastupi menustracija ako preskoci ovaj mjesec ako nedode dal cu moc iduce mjesec opet nastavit na bebi ako menustracija izostane

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete nastaviti raditi na trudnoći.

sencii

postovani mojamenustracja je stigla danas sto znaci da nisam trudna dobro ste mi rekli .mene sada zanima ovaj ginekolog sto sambila kod njega mije rekao da prije nam jesec dana nego sto zatrdunim da uzimam folnu kiselinu pamezanimavase misljenje zbog cegamije to rekao jer ja sam se od njih pocela naglo debljat .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ista se uzima prekoncepcijski. Od nje se pojača apetiti. Lijep pozdrav.

sara250

Poštovani, vec godinu i po pijem kontracepcijske pilule logest i spolno sam aktivna. međutim vec 3 mjeseca mi se neposredno prije menstruacije (tjedan dana prije menstruacije) javlja jako neugodan miris iz vagine. interesira me ako mi možete reći zašto bi se to moglo javljati i kako smanjiti taj jako neugodan mirs ili smrad?
još da napomenem nemam candidu ni nikakvu drugu infekciju, jer sam bila kod ginekologa prosli mjesec i sve je bilo uredu, i javlja se samo pred menstruaciju.

unaprijed hvala, pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno anaerobne bakterije ili gardnerela.

sara250

hvala na odgovoru,
ako to izliječiti? postoji li kakav prirodan način (ishrana, čajevi...) putem kojeg bi se mogla riješit toga ili bi morala nužno ići kod ginekologa?

sara250

i je li to nešto opasno i zabrinjavajuće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate kod ginekologa. Potrebna vam je terapija.

VANESSA 707

Nakon zadnje menstruacije sam pocela osjećati peckanje pomiješano sa svrbeži unutar vagine, a uz to mi se pojavljuje pritisak i češća potreba za mokrenjem. Također pri kraju mokrenja osjetim jak pritisak pa peckanje i taj osjećaj svrbeži na neko vrijeme nestane pa se vrati. Problem je šta me ginekolog ne može pregledati prije 28.3. jer nema slobodnih termina. Možete mi preporučiti neku samopomoć tipa vaginalete da uzmem do tada...
Hvala! Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite liječniku opće medicine da ordinira nešto za urinarnu infekciju.

vesppuci

Pozdrav!
evo jedno općenito pitanje o "piluli za dan poslije". Naime danas sam bila kod ginekologice koja mi je prepisala ELLAONE pilulu. uzela sam ju 40-tak sati nakon odnosa i moram priznati da je jako skupa. Zanima me dakle vaše mišljenje od djelovanju te tablete, i općenito o njoj, te da li bi ju vi prepisali ili bi pak odabrali neku drugu, možete slobodno napisati koju, da imam za informaciju ubuduće. Moji menstrualni ciklusi su redoviti traju po 6 dana +/- 1 dan, i nisam imala nikakve probleme sa menstruacijom. Znam da dosta toga piše u uputstvu za primjenu tablete ali htjela bi čut i ovako konkretno mišljenje o toj tableti. hvala happy

vesppuci

i evo još jedno pitanje da se nadovežem na ovo iznad. da li preporučujete uzimanje tablete uz hranu prije hrane ili nakon hrane, u uputstvima piše da je svejedno, da li vi mislite isto ili imate neko svoje mišljenje. i općenito pri uzimanju tableta da li je dobro pojest prije ili je učinak veći na prazan želudac ili je opet svejedno (znam da malo glupo pitanje, al zanima me, i drugo mišljenje)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitali ste o istoj u uputstvu o lijeku. Ne znam što bih vam kao pacijentu još bilo važno.
Svakako najvažnije je da zakoči menstruaciju. Naravno ništa nije sto-postotnog djelovanja.
Uzmite ju s malo tekućine, ne na prazan želudac.
Da je skupa to je u redu, jer se ne radi o bombonima iz trgovine.

Bombaj

poštovani,

molim vaše mišljenje o utrogestanu.

koliko je nepohodno piti ove tablete u trudnoci, recimo u drugom i trecem tomjesječju, pogotovo ako se radi o urednoj trudnoći?

hvala unaprijed na redovnom odgovoru.

lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Po meni nepotrebno ako je uredna trudnoća. Što time dobivate osim pospanosti!