mozaik

selma

Poštovani,
Imam 27 godina, nisam radjala, sto planiram u narednim mjesecima. Moj kolposkopski nalaz glasi Cirk. oko ušća nježno polje Ectopie, a periferno polje mozaika, kako na prednjoj, tako i na stražnjoj usni-sve lugol neg..
Urađen papa test rezultat II grupa, doktor kaže da je uredan. Po preporuci idem na papa test kroz tri mjeseca.
Molim vas, objasnite mi detaljno sta znaci ovaj kolposkopski i papa nalaz i sta ja mogu preduzeti u vezi prevencije eventualne bolesti.

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Selma,
Ako je PAPA nalaz uredan ne brinite za kolposkopski nalaz. Ne treba te ništa poduzimati. Planirajte trudnoći i ponovite PAPA test.