MSV injekcija???

veoma.zabrinuta22

Postovani doktore,trudna sam 27 tjedana,drugo dijete i RH negativna sam. U Njemackoj sam. I danas bila na kontroli i shvatila sam da med.sestre pricaju o tome kako trebam za dva tjedna dobiti neku MSV injekciju. A onda nakon nje za dva tjedna AntiD zastitu. E sad mene zanima sta bi bila ova MSV? Za sta je? Na zadnjem nalazu krvi mi ne pise da imam antitijela. Pa mi sad nista nije jasno..
A uzasno me strah. Molim vas pomozite. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam što je MSV! Napišite mi generiči naziv.

veoma.zabrinuta22

Oprostite,problem je sto ni ja ne znam tocan naziv na nasem jeziku.
Ali sam saznala danas da je neka injekcija koja se dobija prije anti D injekcije. Ne znam zasto ni sta je.. Ali sam bas zabrinuta. Kad citam na internetu o njoj pise da je kao zastita od zracenja i bolova u ledjima. A ja nemam ni bolove u ledjima. Za sad se vodi kao normalna trudnoca sve.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekoh vam , ne znam. U Hrvatskoj se takvo nešto ne primjenjuje.