upala na PAPA- testu

ina_20

Poštovani
Na prvom ginekološkom pregledu ginekologica mi je PAPA - testom ustvrdila jaku upalu nakon čega mi je dala terapiju medazolom i vaginaletama. na ponovljenom PAPA-testu ponovno se pokazala upala. Zatim sam išla na briseve za klamidiju,ureaplasmu... i ti su nalazi dosli negativni. Sada mi je rekla da čekam 2 mjeseca i ponovno dođem na PAPA- test. Zabrinuta sam jer ne znam sto mi je...
Ako imate kakv prijedlog sto da radim molim Vas da mi napišete, hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kod Vas je sve ispravno postupljeno. Ordinirana Vam je terapija, te ste učinili cerviklane briseve koji su negativni svi.
Mišljenja sam da isto pričekajte 2 mjeseca pa ponovite PAPA test. Savjetujem vaginalete kao i tablete za obnovu flore rodnice.
pogledajte naše prijašnje postove. Mislim da se ne trebate previše brinuti.

ina_20

Hvala na odgovoru. Nadam se da ce biti sve uredu!

glorija36

Poštovani,ginekolog mi je nakon papa testa dao kremu za rodnicu Linoladiol.Mene zanima da li smijem imati odnose za vrijeme mazanja i za što je ta krema jer baš u njenom uputstvu ne piše puno o njoj.Imam 36 godina.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, riječe je o preparatu koji sadrži estrogene hormone i primjenjuje se lokalno izvana za mazanje vanjskog spolovila kao i za stavljanje u rodnicu dva put na tjedan. Djeluje pozitivno na lokalni manjak hormona u rodnici i kod blažih smetnji vezanih uz uroginekološki trakt. Uglavnom se primjenjuje kod žena u klimakteriju te u menopausi. Rijetko se koristi u Vašoj dobri. Koji je bio uzrok da Vam je liječnik propisao baš tu kremu? Suhoća, bježanje urina, spuštenost prednje vaginalne stijenke ili mjehura?

glorija36

Poštovani,
zahvaljujem na odgovoru,ali mi je rečeno da je na papi pronađena neka upala i vadila sam dodatne brisove na kojima je bilo da nije izolirana Mycoplasma hominis i ureaplasma urealyticum i gardnerella vaginalisvani.Imala sam čestu upalu mjehura i uzimala minostat antibiotik zbog akni.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ja osobno probleme nebi tretirao sa tim lijekom. Mislim da bi bilo uputno u rodnicu stavljati preparate koji normaliziraju floru rodnice.

glorija36

Poštovani,zahvaljujem na odgovoru i još bi bih Vas zamolila za jedno mišljenje.Poslije antibiotika imam problema sa bakterijama tj. svrabež popračen sa bijelim sirastim mrvicama.Uzimala sam canasten i bilo mi je bolje ,ali me zanima koje vaginalete bi mogla koristiti za obnavljanje vaginalne flore.Unaprijet hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Štovana, nakon popijenih antibiotika imate problema sa gljivicama a ne bakterijama. Dobro ste postupili uzimajući Canesten. Kad će te idući put koristiti antibiotike, dobro bi bilo da koristite preparate za zaštitu i obnovu flore rodnice. (Lactogyn, Rosalgin, Vagisan, Vivag itd.)

Iskra1990

Poštovani,

Prije godinu dana mi je PA brisom dijagnosticiran cervicitis (upalne promjene) i koristila sam Polygynax vaginalete po uputama ginekologa.

Rezultati kontrole PA brisa nakon 12 mjeseci su sljedeći:

VRSTA STANICA: (sve navedeno je označeno u rezultatima testa)
- Skvamozne
- Rezervne
- Metaplastične
- Cilindrične
- Endocervikalne
- Endometralne
- Mnoštvo leukocita
- Eritrociti

MIKROBIOLOGIJA:
- Miješana flora

REAKTIVNE I REPARATORNE PROMJENE
- Upala
- Promjene na stanicama
- Limfocitni cervicitis

NAPOMENE: U endo na jednom staklu nađene dvije grupe stanica koje odgovaraju CIN I.

Koju biste mi Vi terapiju preporučili za liječenje upale? I možete li mi molim Vas objasniti komentar u napomeni.

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Preporučio bih vam cervikalne briseve zbog jake upale. AKo niste u mogućnosti možda Macmiror vaginalete pa ponoviti nakon liječenje ili kroz 2 mjeseca po terapiji.

Iskra1990

Poštovani,

Hvala Vam na odgovoru.

Već 4 dana koristim vaginalete zbog jake upale, nakon 3. korištenja pojavili su se bolovi u jajnicima. Da li je to neka reakcija na lijek i hoću li nastaviti sa korištenjem istih?

Također imam i policistične jajnike, a zadnja menstruacija je bila 24.5. Od terapije pijem samo Siofor zbog inzulinske rezistencije.

Cervikalne briseve mogu uraditi tek po povratku ginekologa sa godišnjeg odmora.

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s terapijom.

Poštovani,
danas sam zvala za rezultat papa testa i med. sestra mi je rekla da je paraketaroza...objasnila mi je da je to pokazatelj da je bilo upale, ali da je sada više nije bilo te da ponovim pregled za 6 mjeseci...zanima me dali postoji razlog za brigu , također nisam dobila nikakve tablete...preporučate neke tablete ili kapi koje idu bez recepta za obnavljanje vaginalne flore? Unaprijed se zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je i to. No svakako bih napravio bris na HPV da se isključi moguća infekcija HPV-om.