Nalaz

Mare99

Molim za pomoć. Prošle godine suprug i ja smo se nakon 2 kure antibiotika rješili klamidije da bi on dobio upalu testisa u 12mj 2006. i tad sam posumnjala u povratak klamidije. Otišla sam u jednu privatnu polikliniku i tamo su potvrdili moju sumnju. Prije novog uzimanja antibiotika provjerila sam da li sam možda trudna i bila sam niti mjesec dana. Zatim sam otišla kod svoje ginekologinje koja je napravila bris i poslala na Rockfellerovu, metoda izolacije-nalaz negativan na klamidiju pa za tjedan dana urin PCR DNA metodom opet negativan i onda opet bris PCR DNA metodom i opet negativan.
Doduše, našli su mu Klebisellu pneumoniu...
Moja pitanja su slijedeća i molim Vas lijepo za odgovore:
1. Da li je moguće da je ta privatna poliklinika pogriješila?
2. Da li je moguće da je suprug uplau testisa dobio od nečeg drugog? I ureaplasma i mikoplazma su negativne?
3. Ja sam u 11. tjednu trudnoće popila CEFALIN - da li je to štetno za bebu? Toga me je jako strah-da sam bebu nekako ugrozila, a možda se moglo pričekati još malo-iako sam ja i pričekala jer su mu klebsielu našli u 7. tjednu?!
4. Suprug je radio analizu urina i ejakulata (nakon terapije Novocefom i Sumamedom za upalu) i nema bakterija-da li treba i njemu posebno tražiti tu Klebsielu il je moguće da je tim lijekovima nju zaliječio? Nismo imali odnose od samog početka trudnoće zbog straha od kalmidije.
5. Doktorica mi je prepisala folacin tablete do kraja 15 tjedna-da li je po vama to previše?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

1. Ne griješi samo onaj tko ne radi, dakle moguće je, ali nije vjerojatno.
2. Moguće je.
3. Nije.
4. Ne treba.
5. Ne.
Kratko i jezgrovito!
Pozdrav.