nalaz endokrinoloski

bok.danas sam dobila nalaz,i jako je los.ovako pise.eutireoza.povisen kortizol 1075, acth 90.6,testeron 3,0 i androstendion je 14.1.lagano poviseni trigliceridi,patoloski urin.preporucamo gluformin 2 puta 1 tableta poceti postupno sa pola tablete uz jelo umjesto diane.redukcijska dijeta.kontrola za 4 mjeseca ,kako bi ponovili supresije kortizola i androgena..molim vas da mi objasnite ovaj nalaz,hvala

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Sumnja se na inzulinsku rezistenciju, provedite terapiju kako je napisano i pratite razvoj događaja.