Nalaz papa testa

JustMe88

Poštovani, gin.mi je uočio nešto nalik šiljastim kondilomima, uzeo briseve..nalaz pape je: negativan nalaz na intraepitelnu ili invazivnu leziju; bacillus vaginalis; upalom; parakeratoza.. Zanima me što znači ovo zadnje. Nekad davno imala sam CIN I, no kasnije su uvijek nalazi bili ok. Dal je moguće da od onda imam te kondilome, a da gin.nisu to primjetili (bila sam kod 3 dr.)? I koji je postupak lječenja? Hvala na izdvojenom vremenu, LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate napraviti briseve na HPV, genotipizaciju.
Šiljaste kondilome vanjskog spolvila tretirajte premazivanjem podofilinom, krioterapijom ili kirurški.

ana123456789

Postovani,
nakon treceg PAPA testa koji je pokazao CIN II ( zbog HPV-a 16) poslana sam na biopsiju. Danas mi je stigao nalaz koji je uredan - samo mi je to receno. Nije mi jasno sto to tocno znaci, tj. imam li i dalje CIN II ili ne?

Hvala
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate ako je biopsija napravljena adekvatno i sa dobrog mjesta gdje je promjena. Sugeriram PAPA test nakon 2 mjeseca.