Kontracepcija i nalazi

www

Poštovani dr.,

koristim Lindynette 30 prvi mjesec radi stabilnosti hormona,tek sam popila 12 pilula. Imam bolove u donjem dijelu trbuha koji su učestali, a nalazi uzv, papa , uzv abdomena, brisevi uredu, ne znaju točno što je pa moram vaditi markere CEA, Ca-19-9, Ca 125.

Da li korištenje kontracepcije može utjecati na nalaze pogotove ove koji se odnose na maternicu i jajnike? Možda da ih prekinem piti zbog točnijeg nalaza ili to nema veze?

Puuuno hvala, pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimanje pilula neće utjecati na vrijednost markera.

www

Hvala vam dr., na svemu i svakoj minuti koju odvajate da nam pomognete i preko neta.

Pitanje:

Budući da kontracepciju pijem zbog hormona i njihovog disbalansa da li bi se što dogodilo da ih sada dvanaesti dan prekinem piti? Hoće li mi menstruacija doći normalno?
Imam nuspojave, osjećam se loše i umorno, ne bi ih koristila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako stvarno imate navedene nuspojave svakako ih prekinite.
Ono što se može dogoditi je neuredno krvarenje.